НЕ «РОДІНА», А КУПИ-ПРОДАЙ

Знову «ловкость рук і нікакого мошенства».
Затриманий на Луганщині російський вояка Віктор Агєєв, виявляється, не контрактник, а так… турист з автоматом. Що з того, що, за словами полоненого, він у березні підписав у військовій частині Новочеркаська контракт, а за чотири дні вже воював на Донбасі? «Брехня!», – заволали з російського Міноборони. Мовляв, у нас за чотири дні контракти не підписують. 

Згоден, для цього і години достатньо. Було б плече найманця, а автомат повісити на нього – на раз-два. Мати російського полоненого підтвердила, що син переслав їй копію контракту. За словами Світлани Агєєвої, він поїхав на Донбас «не за довгим рублем», а й сама не знає чого і за чим. «Дуже важко, коли ми, один народ, стріляємо один в одного», – сказала жінка українським журналістам.

Таки дійсно, ні Росію, ні її мешканців, від бурята до росіянина, зрозуміти неможливо. Бо якщо ми, за їхнім визначенням, «один народ», то чому ж вони пруться сюди самі себе вбивати? Вбивають вже й не за гроші, а з цікавості, чи що?! Сам Агєєв каже, що повірив розповідям про «бандерівців» і поїхав допомагати «Луганській народній республіці». Їй-бо, краще б ота «кісєльовсько-соловйовсько-лєонтьєвська» телебражка полоскала мізки зомбовірним такими ж дурноверхими оповідками про космічні нальоти марсіан.

Хід російського Міноборони передбачуваний. Так злодюга до останнього «відпирається» від скоєного. Але, подібне ми вже проходили. Згадаймо диверсантів-контрактників Єрофєєва і Александрова, засуджених в Україні і згодом обміняних на Надію Савченко. За версією офіційної Росії-«родіни», вони теж не були контрактниками. Що таки відповідало дійсності! Парочку звільнили з війська… заднім числом. Показово, що «защітніков» кинула не тільки «родіна», але й  рідні та близькі. Дружина Александрова, працівниця  відділу кадрів тієї ж третьої бригади з Тольятті, де служив полонений сержант, заявляла, що її чоловік  звільнився з півроку тому, а де він зараз і чим займається – вона не знає. Щось подібне морозив і батько капітана Єрофєєва.

Коли росіяни з такою легкістю відмовляються від  рідних, від своїх дітей, то зрозуміло, що їхнім синам поїхати на Донбас вбивати  «братів» – як під ноги плюнути.

«Маячня все це. Немає на сході України ніяких російських підрозділів, немає спеціальних служб, немає інструкторів», – клявся-божився їхній президент Владімір Путін на прес-конференції 17 квітня 2014 року. Тоді ж він фактично в прямому ефірі закликав сепаратистів до заколотів на Півдні і Сході України.

Після взяття в полон групи російських військових, що пересувалася на бронетехніці, Путін прикинувся дурником: «Вони заблудилися». Після бою, коли захопили в полон Єрофєєва з Александровим, Путін увімкнув задню: «Ми ніколи не говорили, що там немає людей, які займаються там вирішенням певних питань військової сфери. Але це не означає, що там присутні регулярні російські війська. Відчуйте різницю».

Таки-так, різниця відчутна. Від «маячня» – до «ми ніколи не говорили». А «вирішення певних питань військової сфери», мабуть, означає танкові атаки, обстріл з «градів» і влучний постріл з «Бука» по малазійському «Боїнгу».

Заперечував Путін і захоплення Криму російськими військовими, а потім теж: «…За спиною сил самооборони Криму, звичайно, стали наші  військовослужбовці. Вони діяли дуже коректно, але рішуче і професійно». Таке зізнання сьогочасний господар Кремля зробив на тій же прес-конференції 17 квітня, заохочуючи донбаську «сомооборону» до повторення кримського сценарію. Доведено: у кримську «самооборону» перевдягалися російські військові, яким цивільний одяг видавали на армійських складах. Відомо, що донбаська «самооборона» складалася переважно із таких  росіян, як Гіркін-Стрєлков з Моторолою-Павловим, донських козачків на зразок Бабая-Можаєва, розбавлених  про людське око місцевими алкоголіками пургіними і наркоманами губарєвими.

Крім регулярів-контрактників, як той-таки Віктор Агєєв, на Донбасі, а зараз і в Сирії, воює приватна військова компанія, якою командує Вагнер, він же  Дмітрій Уткін. Особливим підрозділом опікується Головне розвідувальне управління російського Генштабу, тренувальні бази обладнано неподалік українського кордону, під хутором Мількіно у Краснодарському краї. В армійську зграю збилися не жовтороті контрактники, вчорашні необстріляні строковики, а досвідчені головорізи-добровольці, що пройшли з боями Чечню і Грузію.

Путін фотографується з  Вагнером-Уткіним і його «генералами» на прийомі в Кремлі, але хто ці люди, – не знає. Так пояснюють у  його прес-службі. Але навіщо Владіміру Путіну взагалі щось знати. Адже «настамнет»…

«Гроші платять, і служба є служба», –  цинічно зізнавався на телекамери новопійманий російський контрактник Агєєв. А зараз грошей не буде. «Родіна» відхрестилася від свого бійця, кинула його не лише «на бабки», кинула напризволяще в українському полоні. То така «родіна», що, за словами сатиричного героя із «Золотого теляти», «продаст, купит и еще раз продаст. Но уже дороже».

Послухаємо, яку брехню продаватиме Путін-Паніковський цього разу. Купувати за «настамнет» громадську думку, навіть дуже довірливих росіян, стає дедалі важче. А під західними санкціями – ще й набагато дорожче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company