НЕ ТОРГУВАТИ З ОКУПАНТОМ

Враховуючи захоплення терористами українських підприємств та загострення безпекової ситуації в зоні АТО, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

За словами Секретаря РНБО Олександра Турчинова, ця заборона діятиме тимчасово, «до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств». У згаданих пунктах йдеться про припинення вогню та відведення важкої техніки й артилерії.

Перекриття транспортних шляхів до окупованої території Донецької та Луганської областей не стосуватиметься цивільного автомобільного транспорту та гуманітарної допомоги, запевнили в Мінінформполітики та МВС.

Як зазначається у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, «націоналізація» українських підприємств угрупованнями «ДНР» та «ЛНР» «може вважатися військовим злочином мародерства». І «ставить під загрозу осіб, які працюють в небезпечних та неврегульованих умовах в гірничодобувній і металургійній промисловості на територіях, контрольованих збройними групами в Донецькій і Луганській областях».

Президент України Петро Порошенко назвав «націоналізовані» загарбниками підприємства «острівками» присутності України на окупованих територіях та «базовими плацдармами для повернення України». «Це були єдині місця, де функціонувала українська національна валюта, де не платили податки до так званих бюджетів ЛДНР або до Російської Федерації, і в повному обсязі податки сплачувалися в Україну. Де забезпечувалася зайнятість і люди чітко розуміли: ті, хто працював на великих українських підприємствах, які залишалися нехай на окупованих територіях, але під українською юрисдикцією, що це – Україна», – пояснив Глава держави журналістам українських телеканалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company