Не за понюшку тютюну

З нагоди Всесвітнього дня без тютюну біля Офісу Призидента відбувся брифінг «Захист юнацтва від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їхнього залучення до вживання тютюну та нікотину».

День без тютюну, запроваджений 1987 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я, світ відзначає 31 травня. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Цей акт зобов’язує суб’єктів міжнародного права вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

Спікери розповідали про важливість відмови від споживання тютюну, про те, як запобігати поширенню цієї шкоди серед молоді. Йшлося і про невідкладну підготовку та ухвалення закону, який суттєво обмежить простір для куріння.

– Сподіваюся, цей законопроект буде ухвалено і ми через рік у цей день зможемо говорити про успіхи, яких досягла Україна, – наголосив заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Владислав Збанацький.

Учасники брифінгу розповіли про найпопулярніші маніпуляції, завдяки яким тютюнові компанії приваблюють молодь. Один з них – яскраве барвисте оформлення пачок, різнокольорові логотипи.

– Яскрава упаковка – це надважливий «канал комунікації» зі споживачем, від якого безпосередньо залежать продажі сигарет, – заявила виконавча директорка громадської організації «Життя» Лілія Олефір. – Цей беззаперечний факт доводять результати маркетингових досліджень. Саме тому тютюнова індустрія завжди використовувала упаковку як дієвий інструмент для реклами своєї продукції.

Поговорили і про статистику. За розрахунками експертів, через куріння щорічні економічні втрати сягають 3,2% ВВП України. Близько 90 млрд грн. Це сумні наслідки ранньої втрати працездатності курцями, соціальних виплат та лікування хвороб, викликаних курінням. Взагалі, за даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вкорочує віку понад 8-мом мільйонам землян, з яких понад 1 мільйон – «пасивні» курці, котрих убиває вдихання вторинного тютюнового диму.

Тож, читачу, не ведися ані на звабу яскравих сигаретних упаковок, ні на смачні «затяжки» своїх безрозсудних друзів-приятелів. Бо за тим дурманним чадом явно проступають обриси страшного лиха.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company