Неаполітичний кіберспорт

До початку масштабного вторгнення росії в Україну часто можна було почути щось на кшталт «мистецтво поза політикою»… Хоча ні, не зовсім так, радше «іскусство внє палітікі», «спорт внє палітікі». Хочемо того чи ні, але такі наративи теж упливали на нас. Суспільне прозріння настало на світанку 24 лютого: політика таки повсюди. У кіберспорті зокрема.

Багато людей, особливо старшого віку, ніяк не звикнуться з дукою, що комп’ютерні ігри можуть бути професією, і що люди, котрі з нею пов’язані, не займаються казна-чим. Маємо безліч причин, чому такі стереотипи досі живучі. Але повернімося до теми. Чому ця сфера теж не «поза політикою»?

Почнемо з колективних творців.

«Mainсast» – одна з найбільших кіберспортивних компаній не лише в Україні, а й у світі. Середній онлайн її трансляцій досягає десятків тисяч. І вона безумовно зайняла проукраїнську позицію. Ніякого «щось там поза політикою». Збір коштів, інформаційна війна, намагання переконати росіян. Останнє хоч і не має сенсу, але ж варто спробувати. «Maincast» робить це з перших днів війни. Для прикладу:

І це, як не дивно, ці зусилля приносить результат. Доказ наяву.

Варто згадати добрим словом й одного із засновників «Maincast» Віталія «v1lat» Волочая. Будь-яка людина, котра хоча б трішечки цікавиться кіберспортом, знає нікнейм v1lat. Він один з найпопулярніших коментаторів СНД регіону. Найкраще про тебе скажуть інші, чи не так? А про позицію Віталія найкраще свідчать численні пости, відео та навіть розслідування.

Інформація про волонтерські рухи, меми про росіян та допомогу від наших партнерів, репости Сергія Притули, «Телебачення Торонто» – все це не твіттер Стерненка, це сторінка коментатора кіберспорту.

Ще однією потужного українською кіберспортивною організацією є «Natus Vincere» (з лат. — «Народжений перемагати»), скорочено «NaVi».  У перший же день війни вона прямо заявила, що росія напала на нашу країну, і і тепер головне подбати про всіх, кому необхідна допомога. Згодом «NaVi» розірвала контракт з російською компанією «Esforce Holding». А дехто з персоналу організації, як от її співзасновник Олександр «Zero Gravity» Кохановський, вступили до лав ЗСУ.

А тепер про тих-таки дорослих чоловіків, котрі «граються у свої ігри, а не працюють на заводі».

Олександр «s1mple» Костилєв

Професійний кіберспортсмен у дисципліні «Counter-Strike: Global Offensive». За свою кар’єру заробив майже 1,2 млн доларів. Від перших днів російського вторгнення, Олександр інформує свою аудиторію про події в Україні. Перерахував для потреб ЗСУ 1,5 млн гривень. Про це повідомив на своїй сторінці в Instagram:

Данило «Dendi» Ішутін

Так, це той самий смайлик з «Twitch». Окрім того, що він є обличчям смайлика на платформі для стрімів, з 2010 року Данило професійний гравець у «Dota 2», один з перших переможців «The International».

З перших днів війни почав активну волонтерську діяльність: інформування про волонтерські рухи, стріми на підтримку України (усі пожертвування з цих прямих трансляцій йшли на рахунки благодійних фондів).

Можливо, міркою грошей допомога кіберспортсменів у порівнянні з фондами Сергія Притули чи «Повернись живим» мізерна. Але не варто забувати, що у цих людей та організацій є їхня потужна аудиторія, фанати – не декілька тисяч, а сотні тисяч і навіть мільйони. Від них їхня гігантська аудиторія дізнається правду про звірства рашистів в Україні, про те, що росія прийшла лише вбивати та грабувати, що цивілізованому світу вкрай необхідно об’єднатися проти варварів. Згадаймо, як слова лідера гурту «Kalush Orchestra» привернули увагу світу до оборонців Маріуполя й «Азовсталі». А кіберспорт має таку ж кількість глядачів як і «Євробачення». Коли не більшу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company