НЕНАРОДНІ НАРОДНІ

Позбавити українських артистів, завсідників російських естрадних сцен, почесних звань запропонували народні депутати. Вже, кажуть, є на розгляді законопроект про безстрокові персональні санкції не лише щодо наських заробітчан шоу-бізу, що підспівують і підтанцьовують агресору, а й проти російських артистів, майстрів того ж таки жанру естрадно-політичного шоу.

Першим з ініціативою ще три роки тому виступив нардеп Іван Мельничук: зажадав відібрати звання народних у Іосіфа Кобзона, Таїсії Повалій, Ані Лорак (Куєк), Ніколи Баскова. Тоді законопроект повернули на доопрацювання. Сьогодні до списку «помічених» додали Світлану Лободу, Віталія Козловського, Філіпа Кіркорова і режисера Володимира Бортка. Зате померлий Кобзона у ньому пропав. Втім і цей перелік неповний. Наприклад, відомий лист на підтримку Владіміра Путіна та російської вояччини, що  загарбали Крим і готувались до війни за український Схід, у патріотичному психозі, крім Кобзона і Бортка, підписали художній керівник Маріїнського театру Валерій Гергієв, диригент Владімір Співаков, художній керівник Кубанського козачого хору Віктор Захарченко…

А ось поет-пісняр Ілья Рєзнік, теж український «народник», хоча й не потрапив до підписантів, надолужив згаяні хвили пристрасного лизання путінського гузна школярським лакейським віршиком:

Служенье Ваше – Божий знак!
Вы в мир явились доброй вестью.
Любой повержен будет враг,
Всегда, когда мы с Вами вместе.

Ви ж, читачу, зрозуміли, що «повержен враг», –  це ми з вами.

Втім, якщо ініціатива позбавити російських «труженіков сцени» почесних українських звань і можливості гастролювати не викликає особливих заперечень у нашому суспільстві, то в українських колаборантів від культури вигулькують адвокати. Мовляв, їдуть же в Росію прості громадяни на заробітки, то чому іншим зась? А тому, що наші артисти, а особливо народні –  особи публічні і своєю присутністю  в культурному просторі агресора вільно чи невільно освячують війну Росії проти України, нівелюють справжню суть і причини кремлівської агресії. Вони працюють на «рускій мір», показують, що «ми адін народ», легітимізують параноїдальне путінське хижацтво в Україні і світі.

У відкритому листі, мабуть, прагнучи порозумітися зі своїми прихильниками, Ані Лорак пише, що ні ДНР з ЛНР, ні «Правий сектор» зі «Свободою», «не мають морального права торкатися мого імені». «Високоморальна» співачка поставила на одну дошку і терористів-зрадників, і українських патріотів, що гинули на Майдані, а потім першими стали на захист східних рубежів нашої Батьківщини. Їй без різниці – мовляв, співаю для всіх. У своєму одкровенні Лорак-Куєк згадує загибель в Афганістані свого 20-річного брата. «Я до сіх пор нє нашла отвєта за что он погіб». Гадаю, що спроби інфантильної дівчинки, якою і донині лишається співачка, марні. Бо щоб збагнути, за віщо гинули наші хлопці в Афганістані, треба розуміти природу війни Росії проти України. І за кого та за що кладуть нині голови наші герої, ровесники її загиблого брата і ровесники самої естрадної ляльки.

Так, прості українці ще їздять на заробітки в Росію. Але їдуть туди не від хорошого життя. А воно нелегке і через війну, яку так вперто не помічають моралізатори від естради. Вона висмоктує з економіки кошти, що пішли б на соціальні потреби, на підвищення зарплат… Вона, як ненажерливий молох, бере з народу плату не лише добробутом, а й найціннішим – життями найкращих синів і дочок. Невже наші «народні» і «заслужені» живуть у злиднях, що так підтюпцем біжать жебракувати російськими сценами? Ні, переважна більшість має добрі статки. Такі, що й не снилися звичайним глядачам, до яких вони ідуть, начебто «с міром і любовью». Зрештою, після російської агресії, Україна закрила вихід на свою естраду усіляким курським солов’ям і рязанським воронам.

Тож, співайте тут собі на здоров’я і на радість глядачам, якщо ви українські народні. Але одні співаки поїхали на фронт підтримати наших бійців, а інші розважають «наших» в Московії. Обтяжена «добром», яке змушена «нести» людям, Таїсія Повалій готує на п’яте листопада шоу в Кремлівському палаці, куди вартість квитків сягатиме десяти тисяч гривень.

20 лютого цього року поблизу Катеринівки Попаснянського району, що на Луганщині, загинула старша медсестра Сабіна Галицька. Вона поспішала на допомогу пораненим мешканцям села, коли у транспорт влучив ворожий снаряд. А в цей день «народна» Таїсія Повалій разом із «заслуженою» Світланою Лободою вкотре допомагали розслабитися «пораненим на всю голову» – кісельовською-соловйовською пропагандою – у концертному залі Кремля. Повалій виклала фото із лисим чолов’ягою – артистом Дєнісом Майдановим, довіреною особою Путіна на президентських  виборах, гастролером до окупованих Донбасу і Криму. «С Дєнісом зажглі», підписала фото Повалій. Ій весело, вона серед своїх….

Очевидно,  давно пора припинити таке «народництво» одіозних гастролерів. Маємо також говорити не лише про них, а й про усіляких почесних громадян міст і містечок, наших землячків, що живуть в Росії і всіляко сприяють путінській агресії. Йдеться і про брата-журналіста. Маючи звання заслуженого, дехто вірою і правдою  служить окупантам у Криму і на Донбасі. Безперечно, депутатську ініціативу необхідно доповнити і розширити. І всіляко підтримати. Бо іншого дієвого механізму позбавити колаборантів високих українських звань і нагород немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company