Мій Херсон, мою Таврію нині топче варвар-окупант. Пригнічення та страх примушують людей покидати домівки, йти на ризик, щоб виїхати з області, бо Читати далі…
За останніх 5-6 років український кінематограф мав потужний поступ, ставав справжньою кіноіндустрією. Свідчення цього – перемоги наших фільмів на великих міжнародних кінофестивалях. Про завдання,
Ця війна щодня неспинно віддаляє нас від ворожої росії. Все більше переконуємося: сфера сучасних медіаресурсів теж стала повномасштабним полем бою, де противник
– Сергію Станіславовичу, днями ви здобули важливу перемогу в одному з ключових матчів чемпіонату ОАЕ. Наскільки складно концентруватися на роботі у нинішній ситуації? – Безперечно, це непросто. Я майже не
Червень 03, 2022Анастасія КОБИЛІНСЬКА, студентка ІI курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса ГрінченкаКоментарів немає
Невимовний біль, хвилювання, страждання, сподівання, віра. Багато людей нині втілюють свій страх, тугу, гордість і любов до України… у творчість. Така ми нація унікальна: справіку виспівуємо біль, вдаряємо лихом об землю і даємо сили закаблуками, вишиваємо узори з тривогою пополам. І набираємося життєвих сил у мальовках. А нині – в різноманітних ілюстраціях, дитячих малюнках, їдких карикатурах, у чуттєвих віршах і патріотичних піснях.
Ілюстрації
На багатьох малюнках автори зображають Україну як сильну й незламну жінку, що пережила безліч випробувань, над якою знущалися, яку століттями катували, але вона наче фенікс відроджувалася з попелу – волелюбною, нескореною.
Українські художники нині творять мальований літопис війни, який розповідає світові правду про те, що відбувається в Україні.
І світ відгукується: обурюється звірствами і варварством російських окупантів, допомагає українцям, вимагає у своїх урядів підтримати Україну не лише словом, а й ділом.
Інша категорія ілюстрацій відображає усю палітру емоцій, які українці нині пов’язують з росією, її армією і особисто з путіним.
Особлива категорія малюнків – ті, які піднімають бойовий дух українського народу, засвідчують: нас не подолати.
Дитячі малюнки
Вони надзвичайно чуттєві й значущі у такий важкий час. Це мистецька молитва дітей за своїх батьків-оборонців, за усіх героїв, які визволяють Україну від лютого напасника. І за наближення нашої перемоги.
Музика
Унікальна здатність музики українських виконавців зцілювати душу, вселяти віру у перемогу світла над мороком, кохання над смертю. Наші співаки наснажують, піднімають патріотичний дух народу. Так, соліст групи «Бумбокс» Андрій Хливнюк, нині воїн, біля Софійського собору заспівав пісню Січових стрільців «Ой у лузі червона калина».
Той спів підхопив світ, і нині мелодію «Калини» знають у найвіддаленіших куточках планети.
Переможниця «Євробачення-2016» Джамала заспівала на Національному відборі «Євробачення-2022» у Берліні пісню «1944», з якою перемогла на конкурсі. І своїм виступом зібрала 3,3 мільйона євро на допомогу Україні.
Христина Соловій адаптувала італійську партизанську пісню «Bella Ciao» під українські реалії російської агресії: «Українська лють» («Bella Ciaocover»).
Автор і виконавець власних пісень, учасник гурту «5’nizza» Сергій Бабкін, виконав культову пісню «Я солдат», доповнивши її актуальними словами про війну в Україні.
Народ, котрий продовжує навіть у бомбосховищах і укриттях творити ілюстрації, від яких шкіра вкривається сиротами, народ, що пише вірші, вкладаючи у свою творчість душу й серце, народ, який виспівує біль, – такий народ неподоланний. Поки окупанти намагаються знищити навіть згадки про нашу культуру, «которой нєт», руйнують наші пам’ятки, музейні скарбівні, українці самовіддано творять прекрасне. У цій красі і силі непереможна Україна стверджується й утверждається.
«Ви виграли мільйон!» Часто вашу увагу ловлять подібні фрази, коли переглядаєте в інтернеті різноманітний контент? Погодьтеся, не кожна людина радіє від
Фасад скромного будинку № 28 на столичній вулиці Миколи Раєвського прикрасила меморіальна дошка геніальному українському новелісту Григору Тютюннику. Тут він з родиною оселився
Соцмережами ширяться кадри демонтажу монументального комплексу епохи соцреалізму «Арка дружби народів» у Києві. Бронзову скульптуру двох робітників під металевою дугою, яку
Мама Ілона Маска Мей Маск підтримує Україну з перших днів російського вторгнення. Вона неодноразово з’являлася на недійних ізначущих подіях у вбранні українських
Залишити відповідь