«Невловимий птах» проситься до рук

Книжку про славетного українського мандрівного філософа і богослова Григорія Сковороду український дослідник Леонід Ушкалов презентував велелюдному читацькому зібранню в одній із столичних книгарень «Є».

Розповідав схвильовано і з неприхованим врочистим піднесенням. Розголошувати подробиці сюжету не став.  Книжку-дослідження написав за кілька літніх місяців. У таке важко повірити, якби сам автор не уточнив: підготовка до творчого штурму тривала роками – досліджено 1300 видань про Григорія Сковороду!  Книжка стала завершенням багаторічних ловів сковородинського «невловимого птаха». Неабияк допомогли надзвичайне захоплення особистістю українського філософа і сила наукового інтересу справжнього дослідника. Цей інтерес не виснажує, а, навпаки, додає життєвих сил. А ще, зізнався Леонід Ушкалов, допомагає кохана дружина. І на це щире зізнання  зал озвався аплодисментами.

Як зауважив головний редактор проекту Олексій Сінченко, у «Ловитві невловного птаха» читач відкриє не нового, а саме справжнього Сковороду. Секрет – в неймовірній ерудиції та вишуканому стилі Ушкалова. На думку члена-кореспондента Національної академії наук України Миколи Сулими, широта знань й ерудиція автора, асоціативна манера його творчості робить книжку про Григорія Сковороду захоплюючою енциклопедією. Та й читач Леоніда Ушкалова давно у цьому переконався: згадаємо його відому працю «Моя шевченківська енциклопедія», де дослідник переосмислив деякі усталені погляди на творчість українського генія.

«Світ ловив мене, але не спіймав!» Утім чи так це, якщо ми сьогодні так цікавимося особистістю та творами Григорія Сковороди, якщо стверджуємо як очевидний факт усепроникність його ідей в нашу філософську і суспільну думку? Можливо, він сам упіймав цей суєтний світ? Візьмімо до рук «Ловитву невловного птаха» і поміркуймо разом із Леонідом Ушкаловим…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company