«Нічийну» землю легалізували

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

«Цей закон допоможе легалізувати величезні земельні масиви відумерлої спадщини, які нині перебувають поза правовим полем. Від цього в першу чергу страждають місцеві бюджети, бо не отримують плати за цю землю, яка або є об’єктом для корупції, або ж взагалі «гуляє», – прокоментував один із авторів закону народний депутат Олег Кулініч.

Облік сільськогосподарських земель відумерлої спадщини не ведеться, офіційного підрахунку їхнього загального масиву немає. Лише за приблизними підрахунками, їх в Україні – близько 1,5 мільйона гектарів. Відтак місцеві бюджети щороку втрачають на цьому понад 1 млрд. гривень.

За нормами ухваленого законопроекту, землі відумерлої спадщини, а також інше нерухоме майно, передаються у комунальну власність територіальній громаді за місцем розташування спадщини (нині це майно відходить громаді за місцем смерті його власника).

У разі набуття чинності закон звільнить органи місцевого самоврядування від сплати судового збору за подання до суду заяви про визнання спадщини відумерлою. Це має спростити та прискорити процедуру легалізації «нічийних» масивів.

Закон наділить правом звертатися до суду про визнання спадщини відумерлою крім органу місцевого самоврядування ще й  кредиторів померлого. Якщо ж ітиметься про земельну ділянку сільськогосподарського призначення, то таке право поширюється і на власника або користувача суміжної земельної ділянки. Звісно, збережено норму про передання майна у складі відумерлої спадщини до комунальної власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company