Норми Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» не поширюються на безоплатну приватизацію земельних ділянок

Про це написав у своїй колонці для «Економічної правди» один з авторів закону, народний депутат України Олег Кулініч.

«Хочу всіх заспокоїти: норми статті 134 стосуються лише продажу земельних ділянок, тоді як норми статті 121 щодо безоплатної приватизації земельних ділянок як були, так і залишаються у Земельному кодексі.  Своєю чергою, частина 3 статті 134 кодексу чітко встановлює, що при безоплатній приватизації земельні торги не проводяться», – зауважив нардеп. Додавши: громадяни не позбавляються законного права безоплатно приватизувати земельну ділянку під власним будинком. В той же час, якщо таке право вже використане (приватизувати земельну ділянку конкретного цільового призначення можна лише раз), дозволяється без аукціону одержати цю землю в оренду чи викупити її.

«Абзац другий частини 2 статті 134 Земельного кодексу (який не зачіпався прийнятим законом) визначає, що аукціон не проводиться у разі «розташування на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб», –  пояснив Олег Кулініч.

Зі слів депутата, залишається можливість безоплатної приватизації громадянами земельних ділянок і в інших випадках, зокрема, це стосується і учасників АТО, які теж зможуть скористатися правом на безоплатне отримання від держави земельних ділянок.

Нагадаємо, що 18 лютого Верховна Рада проголосувала за законопроект № 2279, який забороняє передавати державні і комунальні землі в оренду поза аукціонами. На думку авторів закону, він дозволить зменшити рівень корупції в земельній сфері і перекрити значну частину «сірих» схем в процесі оренди землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company