Нові Шевченківські лауреати. «Брендоутворювачі»

Шевченківський комітет оголосив переможців конкурсу на здобуття найпрестижнішої в Україні Національної премії імені Тараса Шеченка 2020 року.

У номінації «Література» кандидатами у лауреати стали Маріанна Кіяновська з книжкою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…». У номінації «Публіцистика, журналістика» найдостойнішою визнано військову кореспондентку Євгенію Подобну з книжкою «Дівчата зрізають коси»: спогадами 25-ти жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів. Відомий український етно-хаос гурт «ДахаБраха» (Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко) з альбомом «Шлях» (2016) здобув перемогу в номінації «Музичне мистецтво». У номінації «Візуальні мистецтва» переміг мистецький проєкт «Карусель» Олександра Глядєлова: поєднання в єдине полотно світлин, зроблених у різний час і за різних обставин – у дитячих інтернатах, місцях позбавлення волі, в’язничних лікарнях, включно з кадрами воєнної української реальності. Опера-реквієм «Йов»,  створена 2015 року Владом Троїцьким, Романом Григорівим та Іллею Разумейком, – лауреатка в номінації «Театральне мистецтво».

Голова Шевченкового комітету Юрій Макаров пояснив: цього року не буде премії в номінації «Кіномистецтво», оскільки, на думку членів комітету, представлені номінанти – фільм «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва та документальний фільм «Будинок «Слово» Тараса Томенка –  «не відповідають за масштабом суті премії».

– Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати – енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворюючого фактора, – сказав Юрій Макаров.

Рішення Шевченківського комітету набере юридичної сили після оприлюднення відповідного указу Президента України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company