Нові у медіа

Як би представники паперового газетно-журнального минулого з ностальгічними нотками у голосі не ремствували, що на зміну «акулам пера» йдуть «дятли клавіатури», події останніх днів вкотре наочно переконують у ключовій ролі нових медіа в житті суспільства, країни, світу. І творитимуть їх, ці медіа, молоді. Аби зазирнути у найближче майбуття професії, відшукати паростки талантів Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка три роки тому далекоглядно започаткував конкурс «Нові у медіа/NewinMedia».

Так шукають нові юні таланти та заохочують їх професійно зростати в журналістиці. Конкурс уже став всеукраїнським.

– Другий рік до нас надходять роботи з Дніпропетровська, Києва, Запоріжжя, Чернігова, Донецька, Харкова, Херсона, Полтави, Львова, – розповідає ідейний натхненник і головний організатор конкурсу, доцент кафедри журналістики та нових медіа Аліна Лісневська. – Найбільше робіт надіслали юні журналісти Кривого Рога та Бахмута. Цього року основну підготовчу роботу до конкурсу виконували студентки-третьокурсниці нашого інституту Дана Маслюк, Марина Стельмах, Аліна Рєзнік. Тут особлива молодіжна атмосфера – широкий простір для творчості. Навіть церемонія нагородження вже традиційно перетворюється на вільне спілкування переможців з членами журі, студентами-журналістами. Коли бачиш щасливі очі переможців, наприклад, з маленького селища Соснівка Львівської області, розумієш, як це важливо.

Цьогорічний конкурс назвав кращих. У номінації «Журналістський текст» перемогли Анна Волоконська й Анастасія Онищенко. За журналістський відео твір нагородили Андрія Шостака, Ірину Марченко, Тетяну Ткаченко. Спецпризи у номінації «Humens&Heroes у медіа дискурсі» отримали автори текстів Валерія Єфремова та Вікторія Заблоцька.

Тріумфаторів порадували приємною несподіванкою: вперше керівництво Грінченкового університету нагородило п’ятьох переможів сертифікатом про 10-відсоткову  знижку на навчання за контрактом.

Спеціальними нагородами студентського журі відзначено відеотвори Григорія Іванова, Володимира Лубенця, Тетяни Будко, Анастасії Гасинець та Аліни Кириленко.

– Для мене «Нові в медіа» – це реальна можливість допомогти старшокласникам, максимально наблизити їх до омріяного вступу, – зазначає член оргкомітету конкурсу Дана Маслюк. – Оскільки сама не так давно була абітурієнткою, добре розумію їхнє хвилювання. Конкурс – це заохочення, окрилення, й до того ж – корисні призи: бонуси при вступі. Я зацікавлено переглядала відеороботи. Для мене це була можливість поділитися тим невеликим досвідом, який встигла отримати за три роки навчання й роботи. Дещо в конкурсних доробках було незвичним, адже учасники не мають «зашореного» погляду на творення репортажів. Відео були різноманітних форматів, юні творці багато експериментують. Це круто! Радію, що порівняно з минулим роком маже подвоїлося учасників конкурсу. Та й географія помітно розширилася.

– Ви всі переможці , бо не лише написали, зняли, змонтували – цим зараз, коли кожен хлопець чи дівчина «озброєні» різноманітними ґаджетами, нікого не здивуєш, – звернувся до учасників член журі кінорежисер Андрій Михайлик. – Ви зробили важливий крок – надіслали роботи на конкурс. І це вже перемога.

Завдяки конкурсу талановита юнь отримала шанс творчо розкритися, розкрилитися. І неоціненний досвід, такий потрібний майбутнім журналістам. Бо хто, як не молодь, здужає підняти нашу країну на новий рівень, у велике майбутнє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company