ОЛЕСЬ ПОВЕРНЕТЬСЯ ДОДОМУ

Президент доручив МЗС забезпечити перевезення та перепоховання останків Олександра Олеся на Батьківщині. Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко у Facebook.

Посол України в Канаді Андрій Шевченко повідомив у Twitter, що родичі поета, які проживають у Канаді, дали згоду на перепоховання.

«Ми розшукали двох канадських правнуків Олександра Олеся. Родина згодна на його перепоховання в Україні. Нехай йому пухом буде наша земля», – написав пан Шевченко.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд виділить необхідні кошти, щоб перевезти останки одного з найвидатніших українських поетів до Києва.

Раніше з’явилися повідомлення, що останки Олександра Олеся (псевдонім Олександра Кандиби), який помер в 1944 році і був похований в Чехії, ексгумували. МЗС України повідомило, що дипломати через посольство в Празі намагаються зберегти і перепоховати останки письменника та його дружини. Як наголосили у міністерстві, останки були переміщені до депозитарію кладовища.

На місці могили Олександра Олеся поховали громадянина Чехії українського походження Володимира Михайлишина Саме він, як пише видання «Дзеркало тижня», до недавнього часу з власної ініціативи платив ренту за могилу письменника.

Як розповів ВВС Україна Михайло Торопов, голова громадської організації «Міжнародна Асоціація Українців ЄвроМайдан», «покійний Володимир [Михайлишин] не хотів, аби його поховали в цій могилі, але син наполіг. До нього зверталися, щоб вирішити питання із захороненням його батька, і щоб тіло не хоронили в могилі з відомим письменником. Але той навіть слухати не схотів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company