Олімпійське Токіо на паузі

За кілька місяців, 24 липня, світ мав побачити грандіозне відкриття літніх Олімпійських ігор в Токіо – наймасштабнішу спортивну подію. Але тепер уже точно відомо: не збере цього року Японія сотні найшвидших та найсильніших ще й десятки тисяч олімпійських паломників. Не осяє планету олімпійський вогонь. Не завучить на всі континенти легедарний Славень:

О давній безсмертний Дух
Краси, величі й істини,
В бігу, у боротьбі чи у метанні,
Засяй у мить благородного змагання!

Причина, на лихо, очевидна: всесвітня облога коронавірусної інфекції Covid-19.

Той факт, що Ігри перенесли в останню чергу, наче на щось сподіваючись, лише додає тривоги щодо біди, котра всіх нас спіткала. Євро-2020, чемпіонати світу з різноманітних видів спорту, футбольна Ліга чемпіонів тощо – все давно скасовано. Якоюсь мірою саме Олімпіада в Токіо давала надію на те, що людство незабаром таки подужає смертоносну заразу.

Відкласти Ігри через пандемію коронавірусу вимагали олімпійські комітети Норвегії, Словенії, Сербії, Хорватії, США, Франції, Іспанії, Бразилії, Австралії, а Канада оголосила, що її спортсмени точно пропустять Олімпіаду, якщо вона все ж таки відбудеться за графіком.

І МОК визначився. Чиновники, спортсмени, вболівальники з усього світу підтримали його рішення перенести змагання, наголошуючи на тому, як життєво важливо за таких непевних обставин дбати про безпеку і здоров’я мільйонів, людства.

Утім не обійшлося без дурисвітства. І воно вчергове гучно, ніби в мегафон, бовкнуло з неозорих просторів Росії. Цього разу устами колишньої спортсменки,  ексдепутатки Держдуми Росії Світлани Хоркіної. Коментуючи перенесення на невизначений термін Олімпійських ігор, та на уповні серйозно заявила:

«На мій погляд, це все сталося, тому що не можна було ображати Росію, в тому числі і наших спортсменів. Адже не дарма в нашому гімні співається, що нашу землю оберігає Бог… На мій погляд, це божа кара»…

Весь світ сміється. Крізь сльози…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company