Олімпійські перспективи українського карате

2016 рік став історичним для світового карате: на 129-й сесії Міжнародного олімпійського комітету в Ріо-де-Жанейро цей вид спорту включено до програми літніх Олімпійських ігор-2020. Про підготовку до Токійської олімпіади-2020, яка через пандемію коронавірусу відбудеться у липні цього року, та про олімпійські перспективи наших майстрів карате йшлося на пресконференції в Укрінформі.

– Десять років тому, коли Українська асоціація карате тільки зароджувалася, ми цеглина до цеглини вибудували основу, базові принципи, – розповідає Сергій Левчук, член виконкому Європейської федерації карате. – Обрали правильний шлях розвитку, наша спортивна організація міцніє і розвивається. Останні п’ять років українське карате стабільно входить до десятки кращих національних команд Європи. Перед Олімпіадою в Токіо маємо поки що дві олімпійські ліцензії, але ще є час цю кількість збільшити.

Чемпіон Європи з карате і капітан української збірної Станіслав Горуна запевнив, що перед Олімпіадою перебуває у відмінному психологічному стані. – Все життя чекав на Олімпіаду, такий шанс випадає не кожному. Я готовий – і фізично, і психологічно. Знаю, що повинен зробити. Знаю своїх суперників і нікого не боюся.

А поки наша олімпійська команда готується до поїздки у Токіо, в Україні готуються прийняти великий міжнародний турнір з карате, який мають намір провести 2023 року. Про це повідомив Сергій Левчук. Уточнивши: нині ведуться перемовини і вже є попередня згода керівництва Європейської федерації карате. Хоча тут, в Україні, зазначив пан Левчук, не всі раді такому масштабному міжнародному турніру. Доводиться, отже, як висловився представник Європейської федерації карате, «боротися з українською спортивною бюрократичною заскорузлістю». Зокрема і в особі очільників Мінмолодьспорту. Втім, запевнив Сергій Левчук, це не зупинить організаторів турніру: за умови остаточної домовленості з Європейською федерацією він неодмінно відбудеться в Україні у визначений час. «Ми – організація, яка є в європейському спортивному просторі, тому готуємось міцно ставатим на ноги», – підсумував пан Левчук.

У пресконференції взяла участь нова зірка українського карате Катерина Крива. Вона привезла на Батьківщину бронзову медаль з хорватського міста Пореч, яке приймало цьогорічний Чемпіонат Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company