Орган-погорілець відродиться

Оновлення органу, який пошкодило пожежею у столичному Миколаївському костелі, може коштувати від 27-ми до 40 мільйонів гривень. Про це повідомив голова Ради урбаністики Києва Віталій Селик.

Утім український бізнес активно збирає кошти на реставрацію унікального музичного інструменту. Станом на 6 вересня на спеціальному благодійному рахунку вже понад 25 мільйонів гривень. Кошти на відновлення надали компанії: «Monobank», «SD Capital», «Альфа-Банк Україна», «Ajax Systems», SAGA Development, «Нова пошта», «Dragon Capital», «Taryan Group», «Райффайзен Банк», «Всюдиходи Шерп», ПУМБ, «ПриватБанк», ENSO, група компаній «Автострада», «Епіцентр К», компанії «UDP»,  «Blackshield Capital», «KAN Development»,  «Diла», «АТБ» й інші.

Орган сконструювали спеціально для цього залу майстри чеської фірми «Rieger-Kloss». Музичний інструмент мав 55 регістрів, розподілених по трьох мануальних і педальній клавіатурах, і 3945 труб різних розмірів (від 13 міліметрів до 6 метрів), виготовлених із металу, а також червоного й чорного дерева.

Складність у тім, що чеський виробник оголосив про неплатоспроможність і припинив роботу. Отже тепер доведеться шукати інших майстрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company