Пам’ятливі коти

Домашні коти, виявляється, мають добру пам’ять. Науковці Університету японського міста Кіото стверджують: наші чотирилапі друзі, живучи в одному домі, можуть запам’ятовувати імена та впізнавати мордочку одне одного. У статті, оприлюдненій в журналі «Scientific Reports», дослідники розповіли, як показували котам, які мешкають у домівках і в «котячих кафе», світлини котів, з якими ті мешкають поруч. Потім для котів вмикали аудіозапис, на якому їхні власники чи й самі експериментатори називали справжнє чи вигадане ім’я кота зі світлини.

Дослідники помітили: домашні коти витрачали на перегляд світлини більше часу, якщо назване ім’я не відповідало дійсності, ніж тоді, коли ім’я називали правильно. І дійшли висновку, коти очікували почути правильне ім’я, неправильний варіант лише збивав їх з пантелику.

Науковці також помітили, що коти, які довший час живуть в родині, з більшою ймовірністю будуть довше дивитися на світлину неправильно названого кота.

«Якщо домашні коти, скоріше за все, вчаться, спостерігаючи за реакцією конкретного кота, ім’я якого пролунало, мешканці «котячих кафе» частіше чують різні імена, які промовляють відвідувачі, що ускладнює процес навчання», — повідомляють дослідники. І заявляють, що кількість котів у домі може впливати на їхню здатність запам’ятовувати імена: «Чим більше котів, тим ймовірність запам’ятовування конкретної кішки та її ім’я менша».

Як саме коти можуть запам’ятовувати імена та мордочки інших котів у своєму домі, науковці поки що губляться у здогадах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company