«Паперове» перемир’я

Члени Міжнародної моніторингової місії скликали в Укрінформі пресконференцію, щоб розповісти про ескалацію обстановки на Донбасі російськими окупаційними силами. 

Експерти з Чехії, Німеччини та Латвії побували в містечках і селах вздовж лінії фронту, де останнім часом ситуація вкрай загострилася: фактично щодня російські найманці порушують перемир’я. Попередній висновок місії однозначний: де-факто перемир’я існує лише на папері. Від початку літа інтенсивність обстрілів російськими загарбниками українських територій лише збільшується. Змінилася хіба що лише їхня тактика: раніше били по українських передових позиціях, а тепер обстрілюють об’єкти в глибокому тилу. Це підтверджує і Костянтин Рєуцький, учасник місії. За його словами, окупанти обстрілюють територію до 10 кілометрів углиб від лінії фронту, а отже під їхній вогонь потрапляють житлі і цивільне населення. Такої ж думки й Евія Дятковіца з Латвії, яка наголосила на тому, що у російських найманців немає системи ведення вогню. І тому постраждати від їхніх інтенсивних обстрілів на українському боці можна не лише увечері та вночі, але і вдень, і навіть рано вранці. Експертка переконана: європейська спільнота вельми примарно уявляє, що насправді відбувається на Донбасі, а тому надзвичайно важливо доносити світові правду про війну.  «Війна й агресія Росії – не є абстрактним явищем, це не десь далеко, – заявляє Евія Дятковіца.– Там, на Донбасі – реальні події з реальною зброєю, з людськими смертями. А тимчасом ці страшні реалії на Заході не розуміють. Не відчувають і не асоціюють із власною безпекою».

Учасники пресконференції представляють уже дев’яту Міжнародну моніторингову місію, що проводить благодійний фонд «Восток SOS» за підтримки організації DRA та за фінансування німецького Міністерства закордонних справ. Щороку міжнародні експерти вивчають гуманітарну та безпекову ситуацію в зоні військового конфлікту. Цього разу моніторили саме стан дотримання перемир’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company