Печерський патерик з Манявського Скиту

Копію «Києво-Печерського патерика», датовану 1619 роком, знайшли в архівах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Науковці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника встановили й автора-переписувача цієї історичної пам’ятки: ієромонах Ігнатій з православного монастиря Манявського Скиту. Тепер знахідку ретельно вивчатимуть, розповідає пресслужба Прикарпатського університету.

«Дослідження пам’ятки займе може рік, а може й більше, – пояснив доктор історичних наук професор Микола Кугутяк. – Треба зробити порівняльний аналіз патериків, адже є їх багато видань». Своїм існуванням цей рукопис яскраво демонструє: тогочасну Україну єднав спільний культурного простір, і населення західних її теренів етнодуховно асоціювало себе з Руссю та її літературними і культурними традиціями. Відкривачі раритету вже заявили, що розпочали підготовку до його видання.