Перемогли на «Євробаченні» – переможемо й росію

Гурт «Kalush Orcestra» з піснею «Stefania» переміг на «Євробаченні-2022» в Турині. За результатами голосування Україна отримала рекордний для цього пісенного фестивалю 631 бал. Друге місце посіла Велика Британія – 466 балів, третє — Іспанія, 459 балів. Окрім названих країн, до п’ятірки лідерів увійшли Швеція та Португалія.

«Стефанію» оцінили найвищими 12-ма балами журі 5-ти країн: Латвії, Польщі, Молдови, Румунії та Литви. Втім українська пісня стала беззаперечним лідером глядацьких симпатій: глядачі 28 країн віддали їй пальму першості.

Зі сцени фіналу «Євробачення» переможці попросили світ допомогти Україні, підтримати Маріуполь та оборонців «Азовсталі». «Please help Ukraine! Mariupol! Help Azovstal! Right now!». Попри категоричну заборону учасникам фестивалю виголошувати зі сцени політичні меседжі, організатор конкурсу заявив, що заклик «Kalush Orcestra» несе гуманітарний, а не політичний характер.

«Peace for Ukraine» — словами і синьо-жовтими прапорцями підтримав Україну фіналіст фестивалю гурт «Systur» – тріо сестер з Ісландії. На знак підтримки України німецький співак Malik Harris виступав з написом «Peace» на гітарі на фоні нашого Стягу. Слова солідарності з Україною висловили на пресконференції перед гранд фіналом посланці Грузії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви.

– Наша перемога на «Євробаченні» – це дуже важливо у час війни, – сказав одразу після оголошення переможців фронтмен гурту Олег Псюк. – Нашу культуру хочуть знищити. А ми тут, щоб показати, що вона є і вона жива. І наша музика жива, вона дуже красива».

Фестиваль «Євробачення-2022» поклав для України переможний початок. Наступну перемогу здобудемо над ворожою росією!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company