Перша в Європі, третя у світі

На недавньому чемпіонаті Європи з вільної боротьби в Бухаресті Оксана Лівач здобула «золото». Українська спортсменка, що виступає у ваговій категорії до 50-ти кг, на останніх секундах фіналу вирвала драматичну перемогу в болгарки Міглени Селішки…

– Оксано, чому для спортивної карєри обрала саме боротьбу?

– З дитинства була активною, тому до спорту йшла не манівцями. Моя старша сестра довго займалася боротьбою, саме вона й запалила в мені той вогонь,  бажання перемагати та  досягати успіху, коли поверталася зі змагань з перемогами. Рада, що обрала саме цей вид спорту: вільна боротьба стала невід’ємною частиною мого життя. Хоча й були мрії здобути славу у спортивних танцях, але розуміла, що для дівчинки з прикарпатської Долини – це утопія. 

–Як батьки ставляться до Твоєї кар’єри?

Мені надзвичайно пощастило: мої батьки в минулому спортсмени, тому завжди мене підтримували. Хоча спочатку доводилось їх вмовляти відпустити саме на гурток вільної боротьби. Тепер фанатично вболівають за мене, слідкують за кожними змаганнями і дуже пишаються моїми перемогами. 

– Бувало бажання покинути спорт?

Мені здається, такі моменти є в кожного спортсмена, коли нічого не виходить, руки опускаються. Але смак перемоги все ж сильніший.

  – Звідки черпаєш натхнення?  

Маю ясну мрію і чітку мету. В цьому моє натхнення: досягати найвищих вершин  і не зупинятися на досягнутому.

– Відчуваєш себе лідеркою?

Так. На всіх етапах спортивного сходження, у кожній ситуації намагалася бути першою, кращою, завжди воліла перемагати. Думаю, це і допомагає досягати вершин у житті та спорті.

 – У Твоїй спортивній скарбничці – європейське «золото» і світова «бронза». Після цих тріумфів Твоє життя змінилося?  

Радше змінилося ставлення до мене. Мене стали більше помічати, запрошувати на різні програми, брати інтерв’ю.  А найголовніше, що після перемог стала  впевненішою в собі. Зрозуміла: неможливе все ж таки можливе, можу підкоряти найбільші вершини.

– Що в найближчих планах?  

Як і в кожного спортсмена, найвища ціль – олімпійське «золото». Але найперше маю отримати путівку на цю Токійську Олімпіаду 2020-го. А найближчі важливі змагання – вже за місяць: ІІ Європейські Олімпійські ігри в Мінську.

– Доводилося зіштовхуватися з несправедливістю під час спортивних змагань? 

– На жаль, неодноразово. Бувало, що судді вболівали за мою конкурентку. Майже відверто. Але в такі моменти вкрай необхідно стримуватися, мати цілковитий спокій. І зрештою довести  суддям, що ти краща, що саме ти варта перемоги!   

Спорт допомагає стати особистістю, гартує характер, витримку. Це вкрай важливо нині, коли життя наше таке напружене.

Напишіть відгук

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company