Під звуки кольорів

В Музеї історії Києва – персональна виставка Ірини Акімової. Картини, анімації та інсталяції поєднано однією темою з музичними творами композиторів різних епох та жанрів. Як і в музиці, роботи демонструють візуальні варіації краси навколишнього світу, прагнення гармонії. Цей арт-проєкт – спроба художниці сучасним живописом інтерпретувати класичні музичні твори, відтворити їхню композицію, стиль, ритм, колорит.

– Працюючи над картинами, спочатку поділяю музичний твір на кілька складових, – розповіла Ірина. – Кожна складова з’являлася як окремий елемент візуальної композиції. Потім визначаю колірну гаму, композиційну структуру кожного елемента. Мої інструменти – кольори, форми, лінії, які відображають тональність, силу звуку або цілі музичні фрази.

Так самобутньо художниця відтворює музику різних епох, від класики Фридеріка Шопена до пізнього романтизму Сергія Прокоф’єва, Моріса Равеля. Зачаровує інсталяція, створена за мотивами вокальних циклів «Місячний П’єро» Арнольда Шенберга і «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццоли. Усі барви на полотнах художниці відтворюють тони музичних композицій.

– Починаються пори року заспівом самого композитора – це осінь, потім йде в блакитних барвах зима, яка переходить в зелений колір весни (дарує надію), і нарешті буяння кольорів літа, коли в Буенос-Айресі – карнавал,.. – так описує авторка одну зі своїх робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company