Плекаймо Довженків кіносад!

Український кінематограф завжди «страждав».
Беззаперечно, наша країна багата на талановитих акторів, режисерів, сценаристів, операторів… Але вітчизняна фабрика мрій, попри явний поступ останніх років, усе ще не може похвалитися масовим глядацьким попитом, як європейські чи американська кіноіндустрії. Українському глядачеві все ще привабливіше іноземне кіно. Часто не тому, що воно краще, а тому, що ми затято ведемося на зашкарублу звичку упосліджених: «українське не може бути цікавим».

Та й нинішня влада, чиновники від культури докладають до цієї прикрості своїх рук. Міністерство культури, молоді та спорту на чолі із Володимиром Бородянським лише восени 2019 року провело конкурс на посаду голови Держкіно, і за результатами голосування цю посаду обійняла колишня заступниця голови Запорізької ОДА з аграрних питань Марина Кудерчук. Мабуть, сподіваються, що саме таких фахівець допоможе нашому кіно вийти на новий рівень. Також стало відомо, що Мінкульт запровадив нову систему підтримки кіно. Але вона запрацює лише з 1 вересня 2020 року.

Тим часом не так і багато на заселену Україну знайдеться шанувальників кіно – зокрема і серед молоді – хто чув про цікаві вітчизняні кінострічки, які не те, що варто, а необхідно переглянути.

Так, їх, нових українських фільмів-подій, ще не густо. Але ж вони є! Фантастична історія про подорож у часі «Сторожова застава», запальні комедії для різного віку («DZIDZIO Контрабас», «Інфоголік», «Свінгери», «Скажене весілля»), болючі, проте глибокі, правдиві, такі, що «чіпляють», стрічки про російсько-українську війну («Кіборги», «Війна химер», «Донбас», «Додому»), драматичні картини «Коли падають дерева», «Віддана», «Дике поле», «Ціна правди», драйвовий ліричний мюзикл «Гуцулка Ксеня» та багато інших кіноісторій, кожна з яких має свій стрижень, свою мистецьку мову, свій колорит.

Мусимо «єдиною родиною» підтримувати вітчизняний кінематограф. Талантів маємо цілий Довженків сад,  а живої води для його розквіту  – пів долоньки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company