По другому колу…

Увечері 31 березня, після закриття дільниць для голосувань стало зрозумілим: вибори Президента України відбулися. Дві третини громадян скористалися своїм правом обирати Главу держави.

Справдилися попередні прогнозні опитування. За даними соціологічних досліджень, лідером передвиборчої гонки став новачок у політиці, шоумен і продюсер Володимир Зеленський. Національний екзит-пол і перші підрахунки засвідчили, що у першому турі за нього проголосувало близько тридцяти відсотків виборців, за Петра Порошенка – менше двадцяти.

На третьому місця, щільно притискаючись до другого номера, – лідерка партії «Батьківщина» . Хоча у її штабі, посилаючись на власні опитування, не погоджуються з попередніми результатами: мовляв, за їхніми підрахунками, Юлія Тимошенко виходить у другий тур. І погрожують оскаржити підсумки голосування через суд. Імовірно, так і станеться, адже восени нас очікують парламентські вибори, і щоб перемогти на них з високим результатом, сьогодні не можна здаватися без бою.

Володимир Зеленський у першому інтерв’ю заявив, що ні з ким із представників нинішньої влади не вів і не збирається вести перемовин. Очевидно, і тут грають не лише молоді амбіції, а й тверезий приціл на близькі вибори до Верховної Ради. Тому його завдання зберегти обличчя нового незалежного політика. Проте опоненти Зеленського стверджують, що за ним ховаються старі «олігархічні писки». Петро Порошенко, коментуючи перші результати голосування, назвав свого опонента «маріонеткою Коломойського».

На відміну від штабу Володимира Зеленського, де панував переможний настрій, у команді Петра Порошенка царювали змішані почуття. Виконано завдання-мінімум, їхній кандидат вийшов у другий тур. Але щоб перемогти у ньому, Петру Порошенку доведеться шукати переконливіших аргументів. Втім, він заявив, що «почув і зрозумів сигнал» від виборців.

Опоненти закидали Петру Порошенку слабкість економічних реформ, що не дало можливості поліпшити добробут громадян, кілька мільйонів українців періодично виїжджають за кордон на заробітки. Але цікаво, що саме у закордонному виборчому окрузі попередні підсумки голосування майже дзеркальні до загальнодержавного. Тут переміг Петро Порошенко, набравши ті ж таки тридцять відсотків голосів.

Другий тур президентських виборів має відбутися 21 квітня. Для перемоги у ньому достатньо простої більшості голосів, незалежно від явки виборців. Зрозуміло, що вона буде помітно нижчою. Втім, якщо головне завдання Петра Порошенка знайти нові стимули у передвиборчій агітації, то Володимиру Зеленському, найперше, необхідно зберегти «свого виборця». До цього він був лише одним із тридцяти дев’яти кандидатів,  маючи прості козирі – телевізійну популярність і нове ім’я, що не асоціюється із «заїждженими» владними гравцями. Але на фінішній прямій стануть помітними брак досвіду, базових знань і умінь, необхідних найвищій посадовій особі держави. І тоді головна перевага, загрожує обернутися найбільшою вадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company