Почин Дмитра Лубінця

Про перші 100 днів на посаді, особливості роботи під час воєнного стану та виклики, пов’язані з російською агресією розповів на брифінгу в Укрінформі уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Повідомивши: за цей час до його офісу надійшло 15 001 звернення.

За цей короткий термін, звітує омбудсман, вдалося створити ефективну систему роботи. Кожен із 325-ти співробітників офісу в Києві та регіональних представників завантажений роботою за своїм напрямом: соціальним, економічним, захисту прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів. А гуртом намагаються відновити довіру до інституту омбудсмана.

Найперше переймаються захистом прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України через. Дмитро Лубінець має намір відкрити представництва очолюваної ним структури в кожному регіоні країни, щоб люди могли в будь-який момент звернутися за підтримкою.

– Я чітко розумію, що громадяни України повинні легко і швидко до мене звернутися, – наголосив омбудсман. – Передовсім на телефон «гарячої лінії». Але донедавна лише кожен шостий міг до нас додзвонитися. Ми кардинально змінили роботу «гарячої лінії», провели серед працівників внутрішнє навчання. Застосували нові підходи, придбали нове обладнання, і тепер 80% тих, хто звертається на «гарячу лінію, отримують вичерпну інформацію.

До слова, «гаряча лінія» уповноваженого Верховної Ради з прав людини працює щодня з 8:00 до 20:00, без перерв, і навіть під час повітряних тривог.

Розповів пан Лубінець і про те, як його офіс комунікує з громадськими та правозахисними організаціями.

– Створюємо консультаційну раду з питань національного превентивного механізму, також раду донорів та експертні ради при кожному представникові уповноваженого.

Уповноважений ВР запевнив: його офіс офіційно заявляє про готовність стати певним «хабом» для усіх правозахисних організацій, надавати можливість проводити важливі зустрічі. І засвідчив, що поклав край практиці підписання меморандумів про співпрацю з державними органами влади.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно «евакуації» українців, яку окупанти проводять на херсонському напрямку, Дмитро Лубінець, акцентував: це міжнародний злочин росії, фактична депортація населення на територію держави-загарбниці.

– Ми інформуємо наших міжнародних партнерів, вимагаємо від них суттєвої реакції, – пояснює уповноважений ВР. – Нині опрацьовуємо варіант відкриття гуманітарного коридору, щоб максимально легко і швидко громадяни України, котрі перебувають на цих територіях і хочуть виїхати, могли це зробити.

За словами пана Лубінця, вкотре підтверджується інформація про недотримання росією Женевських конвенцій щодо умов утримання полонених. Бранцям не надають належної медичної допомоги, нормального харчування, зневажають на їхня право зв’язатися з родичами. Вкрай неефективною є робота Міжнародного комітету Червоного Хреста. На думку Уповноваженого з прав людини, проблема цієї організації в тому, що за «маскою нейтральності», вони не хочуть називати речі своїми іменами. Якщо рф не надає представникам МКЧХ гарантій безпеки для зустрічі з полоненими, то єдине, що вимагає Україна – це чесно публічно заявити про це.

– Скажіть, що саме через це ви не змогли прибути до Оленівки, Донецька, Горлівки, до всіх місць, де утримуються наші військовополонені, цивільні заручники, де відбувається, так звана, фільтрація, – обурюється Лубінець. – У сучасному світі в центрі Європи існують концтабори. Червоний Хрест має це фіксувати, реагувати і привертати увагу всього світу.

Омбудсман переконаний: росія ввела воєнний стан на тимчасово окупованих територіях декількох областей України задля того, щоб мати підстави відмовляти міжнародним організаціям відвідувати місця утримання полонених.

Стосовно примусової мобілізації окупантами українців уповноважений повідомив, що такі випадки давно фіксуються в Донецькій та Луганській областях, в Криму. Є дані про підготовку такої примусової мобілізації в тимчасово окупованих районах Запорізькій області. Аби уникнути загрози потрапити до окупаційного війська, омбудсман радить українцям докласти зусиль, щоб виїхати з окупованої території, не приймати повістку, а якщо вже ж таки «мобілізують» – шукати можливість здатися в український полон.

Уповноважений з прав людини також проінформував про ситуацію з українськими біженцями в Європі, зокрема про захист прав українських дітей. Офісом уповноваженого ця тема постійно контролюється і за запитами надається консультація та допомога. Допомагають колеги з європейських країн, і за потреби проблеми розв’язуть після розмов двох сторін. Але пан Лубінець воліє мати представника Уповноваженого в кожній країні, яка надала притулок українським переселенцям. Так, за його словами, в його офісу з’явиться ще один ефективний інструмент оперативного реагування й усунення проблем..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company