«Почитай мені»

Український інститут книги (УІК) разом із фахівцями проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» ініціювали інформаційно-просвітницьку акцію для батьків про важливість спільних сімейних читань.

Що частіше діти слухають книжки у «виконанні» батьків, то краще працює їхній мозок та розвивається образне мислення, вони стають уважнішими та сконцентрованішими, запевняють творці проєкту. Втім результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення УІК у 2020 році, викликають тривогу: лише 13% опитаних дітей читають щодня, а 57% маленьких читачів зазначили, що читають з примусу.

За словами Ірини Батуревич, начальниці аналітичного відділу УІК, багато батьків стривожені тим, що їхні діти не мають інтересу до книжки, але як цю проблему усунути, не знають. «Коли ми говоримо з батьками про те, чому вони не хочуть читати уголос дітям, ті здебільшого відповідають: «Я не знаю, як читати».

На думку пані Ірини, батьки просто соромляться, бояться втратити авторитет перед дитиною, але це надуманий страх. «Читайте! Дитині важливо відчути контакт із вами».

Цей заклик підтримує психотерапевта Ірина Басіста: «Вкладаючи 30 хвилин щоденно в читання разом, батьки або інші члени родини роблять надзвичайний вклад у стосунки з дітьми, «інвестують» у здібності до навчання в шкільному віці і закладають фундамент любові до читання на все життя».

Проводячи онлайн-навчання для батьків, ініціатори акції «Почитай мені» плекають надію, що чимало сімей запровадить добру і здорову традицію затишних родинних читань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company