«Поклик пекла» б’є рекорди

Стрімінговий сервіс «Netflix», схоже, всерйоз і надовго перебрав на себе місію «лідера переглядів». Глядачі ще не встигли отямитися від жорсткої «Гри в кальмара», а вже новий гостросюжетний серіал – з Південної Кореї. «Поклик пекла» теж очолив щотижневий рейтинг найпопулярніших серіалів і навіть устиг ввійти до четвірки проєктів «Netflix» з найбільшою кількістю переглядів. Від 19 листопада, дня прем’єри, його вже подивилися понад 40 мільйонів глядачів.

«Поклик пекла» — мінісеріал, лише шість частин. Сюжет розгортається в близькому майбутньому – 2023 року. Люди раптом починають отримувати повідомлення з датою їхньої смерті. А далі, у визначений час, зявляються монстри і забирають їх до пекла. Це збурює масову істерію, загальну паніку і водночас – релігійні настрої. Множаться фанатики, які пов’язують ці страхіття з пришестям покари за всі гріхи. Релігійних фанатиків гуртує секта «Нова істина». Поліційник, головний герой серіалу, намагається розібратися в цьому хаосі, а всіх містичних героїв сприймає як звичайних підозрюваних. Утім ускладнює його роботу дружба єдиної доньки з лідером «Нової істини»…

Попри фентезі-опис «Поклик пекла» знято дуже реалістично: ніби персонажі – наші сусіди. Режисер Ену Сан Хо спеціально використав цей контраст між виразною правдоподібністю й фантастичним складником. Мимоволі виникають асоціації із сучасною масовою істерією навколо проєктів Marvel. До речі, в основі серіалу – комікс авторства того-таки Ену Сан-Хо. Глядач уже знає режисера за картинами «Потяг до Пусана», «Телекінез» та «Станція „Сеул“».

Як і в «Грі в кальмара», у «Поклику пекла» порушуються соціальні проблеми Південної Кореї. Якщо в «Кальмарі» глядач побачив рецидиви економічної нерівності, то Ену Сан Хо турбує зростання популярності фанатичних релігійних організацій. Тому події серіалу відбуваються в Сеулі, а не у вигаданій державі.

Кінокритики по-різному оцінюють «Поклик пекла». Зокрема, на впливовому порталі «IMDb» його рейтинг становить усього 6,8 бала з 10. Частина респондентів пише, що демони мають трохи комічний вигляд: таке собі поєднання Кінг-Конга й Халка. Комусь не до вподоби жорсткість деяких сцен. Однак загальне враження від серіалу позитивне, адже він демонструє посутнє: людська жорстокість іноді набагато страшніша за будь-яких монстрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company