Покручі інформаційної війни

Росія вже тривалий час веде проти світу інформаційну війну, яка розрахована на вади демократії. У демократичних процедурах передбачається, що є речі, зрозумілі самі собою: норми моралі і похідні норми поведінки.

Скажімо, всі погодяться, що не можна у вагоні метро кричати без підстав слово «Пожежа!» чи щось подібне. Так само в кожній окремій демократичній країні зрозумілими є речі, щодо яких неприпустимимі спекуляції та маніпуляції.

Світ сучасних інформаційних технологій дозволяє ззовні  поширювати всередині країни потужні сигнали, які там зазвичай ніколи у значних проявах і не виникли б.

Цивілізація перейшла у постіндустріальну фазу. З її характерними покручами. В царині економіки капітали вже забезпечуються не власністю, а оголошенням про капіталізацію. В царині політики спершу створюється (нав’язується) соціальний запит, а потім оголошується партія, яка його задовольнятиме, і так формується влада. В просторі суспільних відносин факт підміняють оголошенням про факт.

Зрозуміло, що в такому новому суспільстві надзвичайно важлива відповідальність, а радше – доброчесність тих, хто генерує інформаційний сигнал. Саме ж суспільство стає вразливим до інформаційної неохайності, особливо зовнішньої, яка дуже легко набуває форм агресії.

Якщо ж таке зовнішнє втручання глибоко продумане, скоординоване і має достатнє матеріально-технічне забезпечення, якщо під нього створено відповідну інформаційну інфраструктуру, то можна говорити про нову війну. Яка матиме і військові, і економічні, і політичні складові, тобто буде повномасштабною.

Щоб зрозуміти як, через які комунікативні канали, буде спрямовано і вже ведеться нова війна Росії проти світу, потрібно просто уважно переглянути зміни законодавства в цій державі. Плануючи інформаційну атаку через вразливості світової демократії, Росія дзеркальним чином виставляє запобіжники у власному законодавстві і вводить відповідні жорсткі обмеження.

Цікаво, що Китай, маючи меншу вразливість, аніж той-таки Захід, такі ж інформаційні запобіжники в себе вже встановив, бо ці тенденції давно помітив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company