Помічник і ворог

Люди – раби своїх речей. Це сувора правда сучасного діджиталізованного часу. Складно уявити нині життя без улюбленого смартфона. Нові технології зробили світ зручним і легким, проте створили нам нові, часто приховані проблеми і навіть загрози. Ми прокидаємося з телефоном у руках і засинаємо з ним. Безупинно читаємо новини, сидимо в соціальних мережах, фотографуємо, «зависаємо» в іграх, листуємося з кимось. Щопершої-ліпшої вільної хвилини пірнаємо в телефон.

Чверть сучасних підлітків уже залежні: у них з’являються симптоми психологічної «ломки», коли не мають доступу до смартфона. Стають дратівливими, починають панікувати. Вони вже не здатні самостійно контролювати час біля шкідливого екрану.

Отже, якщо помічаємо, що занадто часу тримаємо телефон перед очима, розуміємо, що нічого не встигаємо, мало спимо, майже не відпочиваємо і не буваємо на свіжому повітрі, – пора щось кардинально змінювати! Практичними порадами як здолати залежність від мобільних пристроїв люб’язно ділиться психолог Наталія Лесенко.

Самоконтроль

«Ми часто не усвідомлюємо, що сидимо у телефоні бездумно і безпредметно, – застерігає пані Наталя. – Тому неодмінно слід привчитися не торкатись «труби» з першими ранковими променями сонця. Позбавляймося цієї шкідливої звички і контролюймо себе. Ці задавнені рефлекси не повинні над нами домінувати».

Зробіть телефон «німим»

Нескінченний потік повідомлень, електронна пошта і дзвінки відволікають? «Налаштуйте беззвучний режим, – радить фахівець. – Тоді не сіпатиметеся щохвилини і не відволікатиметеся від продуктивної праці принаймні на годину-півтори».

Чим далі, тим краще

Наталія Лесенко переконує: коли телефон безнастанно «під рукою», то рука сама тягнеться, аби його взяти і хоча б одним оком туди зазирнути… Така миттєва примха і слабкість обертаються зазвичай суттєво втраченим часом. А тому: «Відкладаємо телефон подалі, ховаємо його до валізи, даємо собі спокій на певний час».

«Телефонний аналіз»

«Спробуймо, – радить нані Наталія, – записати одного разу все, що робили за допомогою телефона. Чим займалися, користуючись мобільником, і настільки це було необхідним? Отак виведете коефіцієнт корисної дії. Декому від того аналізу стане соромно – за ігри, за безцільний «серфінг» в інтернеті, за перегляд повідомлень та пошти по 100 разів…»

Timelimit

Йдеться про контроль часу. Якщо це вам не вдається самостійно, можна долучити спеціальні телефонні додатки. Під час уроків, лекцій або іншої праці сторонні сервіси автоматично блокуватимуться, – от вам і спосіб не відволікатися.

«Переглядайте пошту двічі на день певного часу, – наполягає Наталя Лесенко. – «Сидіть» в соціальних мережах, грайте та розважайтеся телефоном лише у суворо регламентований час. Визначте для себе часовий проміжок, «вільний від телефона». Присвятіть його живому спілкуванню з рідними, друзями, активному відпочинку».

Від розваг до самоосвіти

«Наш нинішній противник доконче має стати нашим помічником і союзником, – запевняє психолог. – Телефон не для ігор, а для праці і розвитку. Почнімо читати розумні книжки або вчити іноземну мову – і телефон перетвориться для нас у мудрого порадника і навчителя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company