Позбавили мантій

Вища рада юстиції оприлюднила рішення про звільнення іще вісьмох суддів. Причина — порушення присяги, зокрема й у справах проти активістів Майдану .

Цього разу своїх суддівських мантій позбавилися столичні служителі Феміди Віталій Літвінов, Юлія Швачач, Дмитро Кравець,  Владислава Гудим та  Лариса Калініченко, їхні харківські колеги Олена Васильєва та Денис Чудовський і дніпропетровський суддя Микола Бібік.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив: на початок березня 2016-го року вирішено звільнити 22 суддів. 19 рішень оскаржив Верховний Суд України, але 8 з них — скасовано.

Близько трьох років тому Європейський суд розкритикував судочинну систему України і наголосив на відновленні довіри до судової влади. У квітні 2014-го року створено Тимчасову спеціальну комісію. Роботу контролювала Вища рада юстиції. Лише за друге півріччя того ж року отримали більше двох тисяч скарг на суддів.

 — Порушення присяги — це фактично порушення суддею своїх обов’язків, але в такій ступені, де воно вже не сумісне з виконанням обов’язків судді. Не можна залишити на посаді суддю (якщо ми звертаємось до справ за поданням Тимчасової спеціальної комісії): побиту особу – це об’єктивно було видно, яка зверталася за медичною допомогою — залишав під вартою на 30 діб. Або дозволив своїм рішенням фактично штурм міської адміністрації, де були активісти. Тому ми вважаємо, що все-таки це дисциплінарна відповідальність, — розповів Ігор Бенедисюк.

Чільник ВРЮ переконаний, що оцінювати дисциплінарні порушення слід за 3 останні роки суддівської діяльності. До 2015-го року такий термін оцінювання судді не мав визначених меж.

За словами Ігоря Бенедисюка, Тимчасова спеціальна комісія оцінює поточний стан судової системи. Наразі із 309 перевірок розглянуто лише 66.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company