Прапор за 14 мільйонів

Австралійський уряд заявив, що придбав авторські права на прапор аборигенів, задля його вільного використання. Через вирішення комерційного спору спортивні команди та громади аборигенів не змогли відтворювати зображення, повідомляє ВВС.

Гарольд Томас, корінний художник Австралії, розповів у виданні «Sydney Morning Herald», що вперше зробив чорно-червоно-жовтий прапор в 1971 році, щоб очолити демонстрацію, але стяг став символом єдності корінного населення.

«За 50 років ми зробили витвір Гарольда Томаса своїм: маршували під прапором аборигенів, стояли з ним і високо підіймали його як свідчення гордості», – сказав міністр у справах корінних австралійців Кен Вайатт.

Але власник ліцензії заявив про свої права на прапор, щоб одержувати виплату від організацій, які його використовували. На думку багатьох корінних австралійців, стяг став «заручником» угоди про авторські права, які обмежують його показ.

За свідченням ЗМІ, уряд виплатив понад 14 мільйонів доларів Томасу за захист авторських прав та скасування ліцензій, якими володіло кілька компаній, що вимагали оплати за відтворення прапора. Це викликало дискусії, які не стихають з 2018 року.

Австралійська футбольна ліга (AFL) відмовилася платити орендарям за розміщення прапора. «Прапор належить усім аборигенам. Чому вони повинні платити за нього?», – заявили спортивні функціонери.

Після угоди, укладеної з Гарольдом Томасом, уряд Австралії заявив, що віднині стяг можна вільно використовувати для ілюстрацій на одязі, вебсайтах і спортивних товарах без сплати збору.

«Тепер, коли Співдружність володіє авторським правом, воно належить кожному, і ніхто не може його відібрати».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company