Правда криється в деталях

Сьогоднішні медіа щедрі на інформацію. І на вигадки та маніпуляції. Аматори-блогери та й професійні журналісти нехтують азами професії: інформацію треба перевірити, представити різні точки зору, факти викласти неупереджено, без пересмикування. Про хвороби професії студентам-журналістам столичного Грінченкового університету розповів Аркадій Музичук – журналіст, письменник та кіносценарист, лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола у галузі публіцистики.

Чимало працівників ЗМІ напам’ять завчили стандарти журналістики. Чому ж нехтують? Бо ще не «впіймали» свого курйозу, що бумерангом ударив би за неперевірене слово, за маніпуляції з фактами.

– От який казус трапився зі мною, – ділиться Аркадій Музичук. – Писав зарисовку про одного тракториста. І написав, що той причесав волосся…А коли вийшла газета, мені зателефонували знайомі мого героя: «Ну ти й утнув! «Причесав»… Та він же лисий!»

Деталі для журналіста важливі. Але коли сам не знаєш, не бачив, то не пиши, у чомусь сумніваєшся – викреслюй. Тепер це життєве правило мудрого Аркадія Музичука та й професії, яку він гідно представляє шістдесят років.

Перевіряти інформацію – як збирати розбиту склянку. У кожної події чимало деталей, часом непомітних. Часто здається: коли випадок на слуху, то ми все про нього знаємо, що тільки можна. Але що насправді трапилося? Чи не «просіяли» журналісти деталі та обставини на свій розсуд, за бажанням редакторів чи замовників? У журналістському матеріалі, як у механізмі, кожна деталь має бути на своєму місці. Лише тоді можемо говорити, що організм правди здоровий…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company