Про Другу світову – з курсу математики

Систему освіти Фінляндії вважають однією з найкращих у світі. В освітніх рейтингах країна входить у найпрестижнішу десятку. Проте фінська влада, схоже, не заспокоюється на досягненнях. Як пише британська газета «The Independent», у школах Фінляндії хочуть відмінити предмети: скоро там не буде уроків фізики, математики, літератури, історії, географії.

Керівник департаменту освіти Гельсінкі Марьо Кіллонен так пояснює ці зміни: «Є школи, в яких викладають у старомодний спосіб – те, що було добре на початках 1900-х років. Але потреби сьогодні змінилися: ми повинні створити щось придатне для ХХІ століття».

Замість окремих предметів школярі вивчатимуть події та явища у міждисциплінарному форматі. Наприклад, Другу світову війну розглядатимуть з точки зору історії, географії та математики. А вивчаючи курс «Робота в кав’ярні», отримають комплексні знання з англійської мови, економіки та комунікативних навичок. Таку систему запровадять для старшокласників, починаючи з 16-ти років.

За задумом, учень повинен буде сам вибрати яку тему чи явище вивчати, керуючись уявленням про доцільність цих уроків для свого дорослого життя.

Також мінятиметься традиційний формат спілкування «учитель – учень». Учні не сидітимуть за партами, тривожно очікуючи виклику до дошки. Замість цього буде спільна робота невеличкими групами та обговорення теми. Приблизно 70% педагогів у Гельсінкі вже пройшли підготовку за новою системою подання інформації та отримають за це надбавку до зарплати.

А цілковито оновлена система запрацює до 2020 року.