Про музеї і марноти

Як часто ми, українці, відвідуємо музеї? Отож-бо! Є привід гірко посміхнутись і відчути докори сумління. Хтось написав недавно про наш національний середній клас: навіть така середньостатистична людина в Україні відвідує музей раз-два за все життя. Та й то – переважно за шкільної пори.

А все через те, гадаю, що у нас склався певний стереотип, пов’язаний зі словом «музей». Більшість, особливо молодь, налаштована, що це лише монотонні, багатогодинні нудні промови екскурсоводів, відсутність місць «для посидіти» та й взагалі мінімум позитивних емоцій та задоволення.

Чи так воно?

Та ні! Є безліч неймовірно цікавих та незвичайних музеїв, де цікавіше, ніж на дискотеках. Один із них – у Києві. Дивовижний етно-музей України під відкритим небом, найбільший у Європі скансенс – Національний музей архітектури та побуту в Пироговому, куди я люблю приходити, коли там розкошують квіти і коли лежить глибокий сніг.

Це місце, де переплелася історія, де можна побачити яким було на вигляд українське село 100 років тому, де так легко переступати етнографічні межі з Полтавщини на Слобожанщину, а далі на Полісся Поділля, на Південь та у Карпати.

Час тут мовби спинився, і, ступивши за ворота, на сонне обійстя, відчуваєш себе частинкою іншого світу, світу своїх далеких пращурів. Відсутність скляних багатоповерхівок та шуму сталевих «кінських сил» – незвичне явище для міста, але по-своєму прекрасне. Міський далеких вид заступають вітряки млини, неасфальтовані круті стежки стікаються до мазанок під солом’яними стріхами. Майже у кожну з них можна зайти, відчути пах рідної минувшини. У дерев’яній церкві XVIII століття піснеспіви Божої служби, а неподалік, перед ворітьми земської школи мережить струнами думу бандурист…

Звісно, територію на 150 гектарах важко обійти за одним заходом. Але ж у нас попереду багато днів. Як прожити так, щоб вони не минули намарно? В музеї під відкритим небом про це добре думається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company