Про Нескорених і Вільних

Кожен предмет цієї експозиції має свою історію, повну тривоги, жаху та розпачу, але й пронизану надією, вірою та безумовною любов’ю. Неймовірна енергетика переносить тебе у зовсім інший вимір реалій…

Виставка «Вільні», розгорнута в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, змушує глянути на світ очима українських воїнів світла, бранців Кремля, котрі на цивілізаційному рубежі боронять мир.

– Відчуваю холод у хребті, мурашки по шкірі, – настільки концепція цього заходу вдалася, – поділився враженнями український журналіст, політв’язень Кремля Роман Сущенко, один з ініціаторів створення виставки. – Я вільний, але коли потрапляєш у цю гру світла і тіні, то одразу накривають хвилі спогадів не дуже приємних. Ми вболіваємо за наших побратимів, які досі там, у полоні.

Від деяких фрагментів експозиції справді стає моторошно. І мимоволі доскіпуєш себе болем німих запитань: як це зупинити?.. як убезпечити од цього суспільство?.. як розвіяти цей липкий убивчий туман, одвести його від наших дітей, онуків, нащадків?

Язик не повертається назвати експонатами листи наших полонених. Вчитуєшся у ці палючі документи нашого часу – наче осягаєш непереборну силу людську, коли люди озброєні вірою у своє життєве покликання, в одне одного, а найголовніше – у правду.

4 листопада офіційна інтернет-сторінка музею порадувала новиною про щасливе оновлення у цій експозиції: відтепер один із її герой, нацгвардієць Віталій Марків – вільний!

«Загалом у проєкті 14 героїв, з яких 2 дотепер перебували за ґратами. Відсьогодні – в неволі лише Валентин Вигівський, затриманий в анексованому Криму 6 років тому. За абсурдним звинуваченням у «шпигунстві» ув’язнений на 11 років. Сподіваємось його етикетку теж незабаром замінити, додавши довгоочікувану дату звільнення», – повідомляють співробітники музею.

Тож цінуймо надбане, вчімося на помилках, творімо світ, в якому не буде місця зраді, насиллю та брехні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company