Про що не мовчать світлини

У столичному Грінченковому університеті – розмаїте і різнобарвне «Життя навколо нас». Так назвали виставку своїх світлин студенти-журналісти другого курсу під орудою фотомайстра, старшого викладача кафедри журналістики та нових медіа Романа Ратушного.

Світлини різні за жанром, композицією, незвичні, деякі навіть шокують. Чорно-білі, штучно зістарені, або ж яскраві, наче неон. Фотоплівочні, цифрові, навіть «смартфонові»… Кожен знімок має свою історію: потаємну, дивну, не награну. Здається, їх можна роздивлятися цілу вічність і гадати, який задум втілював автор, коли творив портрет, репортаж, пейзаж, натюрморт…

– Власне, цілісної ідеї задуманої виставки не було, було переконання, що студенти повинні набувати практичного досвіду, – розповідає Роман Ратушний. – У нас в університеті маємо чудову матеріальну базу, аудиторії наповнені сучасними технічними засобами, комп’ютерною технікою. Тому є можливість не відкладати «на потім», а вже сьогодні закріпити отримані знання. Не виняток і фотожурналістика. Формат фотовиставки якнайкраще цьому відповідає. Студенти можуть не лише продемонструвати своє вміння фотографувати, а й навчитися вибирати з відзнятого матеріалу потрібні світлини, обробляти їх спеціальними програмами, готувати знімки до друку і побачити як правильно оформити і розмістити вже готові роботи в експозиції виставки. І найголовніше – є реальні результати цієї роботи, підсумок отриманих знань і досвіду. Я вже не кажу, що студенти з інших структурних підрозділів університету завдяки фотовиставці можуть побачити чого навчаються і вміють їхні колеги-журналісти. І почути від незнайомих людей відгуки про роботи моїх учнів, що це круто, було найбільшою нагородою для мене.

Здавалося б, що особливого можуть приховувати звичні світлини на стінах?

А вони ж таять душу, щирі неповторні емоції, мить, зупинену камерою. Моменти, життя навколо нас, яке здається лише відбитком світла і тіні, красою, не вловимою для звичайного людського ока.