Про що повідав тисячолітній Кіріяк?

На стінах Софії Київської науковці виявили автограф художника тисячолітньої давнини, який розписував стіни храму, передає Укрінформ з посиланням на ТСН

Таким чином учені з’ясували вже друге ім’я творців фресок.

Як стверджує заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» кандидат іторичних наук В’ячеслав Корнієнко, напис на стіні храму  «Господи, допоможи своєму рабу Кіріяку» залишено автором фресок. Відомо, що перлину руського зодчества розписували греки на запрошення князя Володимира.

Загалом у Софії досліджено майже сім тисяч графіті. Поміж «дописувачів» були не лише віряни – духовенство і княжі особи теж не гребували писати на стінах. Більшість записів релігійного характеру, але бувало всяке, навіть прокляття і любовні послання.

Для науковців ці написи –  передусім додаткове історичне джерело. Саме вони допомогли встановити, що Софію почав зводити князь Володимир, а не Ярослав, як свідчать літописи. Саме завдяки «софіївським графіті» науковці довідалися про високий відсоток письменних у тогочасному Києв-граді. Бо з ХVI століття, коли розпочалася велика міграція, на стінах Софії Київської з’явилися назви інших міст.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company