Прожитковий мінімум без «дурійки»

В Україні нарешті буде встановлено чесний прожитковий мінімум, який для українців досі є геть не прожитковим. Принаймні так на підсумковій річній пресконференції пообіцяла голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Задля цього парламентарії спільно з Міністерством соціальної політики та Прем`єр-міністром України підготували план реформаторських законодавчих дій.

– Основною реформою, яка змінить обличчя соціальної політики в Україні, має бути повернення в домогосподарства сплачених податків на розмір прожиткового мінімуму на кожну утримувану особу, – пояснює пані Третьякова. – Це дуже важка реформа, коли змінюється політика щодо державного бюджету та фінансування органів місцевого самоврядування.

Очільниця парламентського комітету продемонструвала на графікові, як змінювався прожитковий рівень і як його показники, задекларовані на сайті Міністерства соціальної політики, відрізняються від затверджених у державному бюджеті.

– Бюджетний і чесний прожитковий мінімуми в Україні відрізняються, – зазначає народний депутат, – адже в бюджеті використовується занижена величина. Під час затвердження бюджету на 2021 рік парламентський комітет дуже активно працював із Кабміном, щоб зменшити розбіжності цих двох прожиткових мінімумів. У прожиткового мінімуму є основна фізична суть – це собівартість проживання однієї людини у домогосподарстві або в родині. Це проживання держава не може обкладати податками. А якщо і обкладає, як в Америці, в Польщі чи в Угорщині, то ці податки мають повернутися в родину. Держава має забезпечити прожитковий мінімум кожному громадянинові.

Галина Третьякова також повідомила, що у планах Верховної Ради та уряду запровадити другу пенсію за накопичувальною системою.

– Працюємо над пошуком грошей для наповнення фонду. Його власність перейде до українців з моменту перерахування коштів за напрямами, які визначатимуть самі українці. Таким компенсатором має стати зниження на 2% єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб і направлення цих коштів для пенсійного накопичення.

Народний депутат пообіцяла запустити цю систему вже з 2023 року. Звісно, якщо її узаконять.

Йшлося на пресконференції і про фінансування громадських організацій, котрі опікуються людьми з інвалідністю.

– Дуже часто, – вважає пані Третьякова, – допомагаємо не людям, які потрапили в складні життєві обставини, а тим, хто має якийсь статус. А європейські конвенції МОП кажуть про те, що пріоритет має надаватися малозабезпеченим родинам, незалежно від того, який статус у людини. Вона має отримати чесний прожитковий мінімум.

На думку голови парламентського комітету, в Україні слід систематизувати чотири рівні соціального захисту: держава повертає домогосподарствам податки на прожитковий мінімум на кожну особу; роботодавці створюють для найманих працівників додаткові employee benefits, тобто – соціальний пакет або корпоративні пільги, що має бути передбачено податковим законодавством; громади закладають соціальні виплати на місцевому рівні. Держава обмежується соціальними виплатами, які вона може забезпечити податками громадян через Пенсійний фонд і програми державного бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company