ПРИРОСТАЄМО УКРАЇНЦЯМИ

Недавні опитування, проведені Інститутом Горшеніна, засвідчують:  Україна приросла громадянами, які вважають себе етнічними українцями.

2001 року про це заявляли  77,8% опитуваних, а нині – понад  92%, повідомляє УНІАН. За словами експерта Світлани Балюк, що молодші респонденти, то частіше позиціонують себе українцями. У західному регіоні українську національну ідентичність задекларували 98,3% опитаних, у північному – 94,8, у центральному – 94,2, у південному – 87,5, у східному – 84,6%. Опитування показало, що 55% тих, хто назвалися росіянами, вважають водночас себе громадянами України. Ще чверть із них (переважно ті,  які живуть на сході України і за віком  старші 60-ти років),  уважають себе громадянами колишнього СРСР. Українською мовою вдома спілкуються понад 60% опитаних, російською – 37%.

В опитуванні не брали участь жителі окупованих територій, які переважно вважаються російськомовними, і це, на думку соціологів, могло значно вплинути на кінцевий результат. Директор Львівського інституту міста Олександр Кобзарев вважає, що за останні кілька років частка українців в Україні, яка не змінювалася починаючи з 1900 року, різко зросла. І на це, вважає він, вплинула нинішня війна.

Дослідження «Українське суспільство та європейські цінності» проводилося у квітні-травні 2017 року. Опитано 2000 повнолітніх респондентів у всіх регіонах України, крім окупованих територій АР Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Згідно з опитуванням найбільше українці довіряють волонтерам, церкві і ВСУ. Менше 50% довіри мають громадські організації, прикордонна служба і вітчизняні ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company