Пристанівок для «попелюшок»

«Горіховий дім» засновано у Львові,  щоб  допомагати жінкам, які опинилися у скруті.  У той липневий день 2011 року, коли працівниці львівської однойменної соціальної пекарні, створеної підприємцем Юрієм Лопатинським, випекли першу партію печива.

Нині пекарня «Горіховий дім» приросла ще й соціальною їдальнею, створивши додаткові робочі місця. А до того ж 40 відсотків прибутку підприємство переказує спеціалізованому «Центру для жінок, що потрапили у кризові життєві обставини». Створити його Юрія Лопатинського надихнула зустріч у Львові з голландськими фахівцями. Ця зустріч започаткувала обопільне бажання співпрацювати. Згодом Юрій презентував голландським колегам свій новий проект, а ті профінансували 55 000 євро на облаштування будинку для постійного мешкання нужденних жінок.

Кошти, здавалося б, немалі, проте їх вистачило лише на ремонт приміщень та перший рік праці. Міська влада не бралася допомагати, і Юрію нічого не залишалося, окрім покладатися лише на себе. Так і з’явилася соціальна пекарня, завдяки якій Центр значною мірою і виживає.

Сьогодні переважна більшість його мешканок – вихідці з дитячих притулків, не адаптовані до самостійного життя, внутрішньо переміщені особи та жінки, що потерпали від насилля в сім’ї.

За словами Юрія, впродовж останніх півроку поліція Львова отримала понад 6 тисяч звернень від жінок про домашнє насилля. Таким чином, Центр – чи не єдине місце у Львові для жінок, яких життя загнало у глухий кут. Тут доля дає змогу осмислити пережите. І зробити вибір: чи відновити зв’язки з родиною, чи почати все з нового аркуша. Тим паче у Центрі можна отримати кваліфіковану допомогу соціального працівника, психолога, юриста. І навіть здобути новий фах: курси фінансує «Горіховий дім». Після навчання дехто залишається трудитися на підприємстві.

Юрій Лопатинський часто цитує слова Блаженнійшого Любомира Гузара: «Лише працею здобудемо те, про що мріємо». Це кредо його бізнесу і його життя. Вірить, що наша держава здатна подолати бідність, але для цього в країні має міцно стати на ноги малий і середній бізнес, а також такі соціальні організації, як їхній «Горіховий дім».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company