Пишатимусь тобою, брате…

Після тривалої хвороби відійшов у вічність один із найближчих моїх родичів – мій двоюрідний брат Володимир Земляний. Оскільки я у батьків – єдиний син, Володимир був для мене як рідний брат. Принаймні саме так я його завжди сприймав.

Ми – ровесники, Володимир лише на чотири місяці старший за мене. З раннього дитинства, скільки себе пам’ятаю, мої батьки кожного літа привозили мене на Дніпропетровщину, в хутір Жовтневий, що в Царичанському районі, де ми з братом і проводили разом кілька тижнів. Мені, російськомовному хлопчику з Донецька, Володя тоді терпляче пояснював значення незнайомих слів української мови.

Вже з перших класів школи Володимир почав писати вірші. В середніх та старших класах його дописи вже друкували в районній та обласній газетах. Після школи брат, не маючи ніяких зв’язків, приїхав до Києва і з першої ж спроби вступив до Київського державного університету ім. Шевченка, на факультет журналістики. Так син звичайних колгоспників згодом вивчився і став журналістом, поетом, членом Національної спілки письменників України та лауреатом премії імені В’ячеслава Чорновола.

В різні роки він працював директором приватної телерадіокомпанії, віце-президентом Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», ведучим телепрограми «Пульс. Тиждень», а також викладачем в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Востаннє ми з Володимиром бачилися в березні 2018-го, коли я зі США навідався до України. Він влаштував для мене цікаві зустрічі у Спілці письменників та в Грінченковому Університеті. Про свою хворобу брат тоді ще не здогадувався. Боровся з нею мужньо понад два роки…

Важко передати словами те, що я зараз відчуваю. Прикро, що навіть попрощатися з Володимиром не маю можливості через карантинні обмеження. Висловлюю найщиріші співчуття родині – дружині Інні Земляній-Набоці, синові Антону й доньці Софії.

Завжди Тобою пишався, Володимире, і завжди Тебе буду пам’ятати, дорогий мій брате!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company