Рекламіст – це місія

Соціальна реклама здатна змінювати світ. Особливо нині, коли людство переживає загострення глобальних проблем. Вона фокусує увагу суспільства на ту чи іншу проблему, а вже тоді дискусія довкола неї спонукає шукати шляхи її розв’язання.

Про це, зокрема, йшлося на майстер-класі «Прийоми створення ефективної соціальної реклами», організованому  кафедрою реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики столичного Грінченкового університету. Досвідом соціальної реклами поділився старший викладач старший викладач Віктор Шиян.

«Найперше, – пояснив фахівець, – треба пам’ятати, що соціальна реклама – не просто засіб, а конкретна мета: змінити поведінку людини. Якщо людина змінила свою поведінку – реклама ефективна».

Далі було жваве обговорення та візуальна презентація найкращих соціальних реклам (постерів, плакатів): про забруднення довкілля, глобальне потепління, насилля у сім’ї, права ЛГБТ-спільноти… Зазначалося, що соціальна реклама, на жаль, не завжди досягає мети. Бо спонукати людину, глядача  зреагувати на емоції – це лише пів справи. Часто на тому і закінчується – подивились і забули.

«Чимало соціальної реклами лише порушує проблему, але не відповідає на головне питання: що треба робити? – зауважив Віктор Шиян. – Рекламодавці розраховують, що у такий спосіб людина сама, за допомогою причинно-наслідкового зв’язку рухатиметься, аби змінитися, але насправді це не так: більшість пересічних людей цього не розуміють».

Соціальну рекламу останнім часом створюють не лише великі громадські організації, її можуть продукувати окремі фахівці. Для цього не потрібно багато затратних ресурсів – тільки вільний час та мінімальне володіння візуально-текстовими редакторами. Алгоритм дії: розуміння проблеми та шляхів її вирішення, яскраве текстове та візуальне супроводження. Власне, це і все.  Не так складно, здавалося б. Але насправді – ой як непросто: це копітка інтелектуальна праця. Але цілком під силу творчим особистостям, ладним заповзятися. Головне –не боятися висловлювати свою думку та виносити її на загал. Хтозна, а раптом саме ваша соціальна реклама змусить цей світ змінитися на краще?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company