Річкою, морем, суходолом…

От скільки вже знаю Сергія Івановича Гордієнка (а ми потоваришували ще з 1990-х) – він постійно чимось  дивує. Щороку дізнаюся про нові й нові яскраві грані його неперевершеної особистості.

Давним-давно писав про нього як про майстра спорту з туризму, керівника відомого туристичного клубу «Беринг», трохи згодом – як про одного з перших відчайдухів, хто започаткував і розвивав на Дніпропетровщині дайвінг.

Потім він став відомим на ввесь світ сміливцем-полярником, який 1995 року вперше в історії встановив Державний прапор України на північній маківці планети, а вже за рік зробив унікальний одиночний тисячокілометровий перехід Антарктидою.

А що вже Сергій Іванович неперевершений мандрівник-землепроходець – то про це теж знають в усьому світі. Його особистий «одометр» показує  понад 160 тисяч кілометрів! Чотири «оберти» навколо Землі екватором! Певно, більше за Сергія Івановича ніхто із землян не походив матінкою-планетою нашою…

Обійшовши Європу й Азію, Африку й Америку, видатний український мандрівник у 2000 роках узявся за освоєння аквасередовища. Плавзасіб, на якому Сергій Гордієнко відтоді й донині долає-накручує нові тисячі, – звичайний спортивний каяк. І ходив на цьому благенькому суденці наш знаменитий земляк не тільки річками Європи-Азії, але й морями – Чорним і Білим, Охотським і Японським.

Вже добре відаю і про те, що він знаний вчений-дослідник, що на його рахунку кілька відкриттів: географічних, геологічних, біологічних. Сам бачив і чув, який він блискучий лектор. Ну, думаю іноді, вже я Вас, шановний пане Гордієнку, знаю як облупленого. Але ж ні! Нещодавно Сергій Іванович розкрився ще з одного боку. І теж, як завжди, нова грань його кипучої натури  захоплює та зачаровує! Таки ж правду колись сказав відомий німецький письменник Ліон Фейхтвангер, що «талановита людина – талановита в усьому». Виявилося,  мандрівник наш давно пише вірші. Але читав їх лише рідним і найближчим друзям. Ось що каже про поезію Сергій Гордієнко: «Особливий засіб, який допомагає мені у складні періоди, а вони бувають постійно. Потрапляєш в ситуацію, з якої, здається, немає виходу, і тут приходить вона, поезія!».

У квітні Сергій Іванович своїм човником стартує з Києва, щоб через Середземне море дістатися Барселони, а повертатиметься додому спершу суходолом, а потім з Дунаю через Чорне море до Києва Дніпром. І ми будемо чекати не лише на його щасливе повернення, а й на нові відкриття і рекорди. І на поезію обов’язково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company