«Русинський підкидний» Кремля

Проросійські депутати Європарламенту готують на Закарпатті «русинську» провокацію.

Про це в Ужгороді заявив очільник області Геннадій Москаль, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Як зазначається в повідомленні, 11 лютого цього року в м. Комарно (Словаччина) керівництво Всесвітньої ради підкарпатських русинів зустрічалося з депутатською групою Європарламенту з прав людини. Як наслідок – рішення про відрядження на Закарпаття моніторингової групи для вивчення «русинського питання». Ініційована Росією кампанія з дискредитації України на міжнародній арені з розігруванням «русинської карти» розпочалася антиукраїнською інформаційною акцією в чеському інтернет-виданні «Парламентні лісти», підконтрольному сенатору Парламенту Чехії Томіо Окамурі, де розміщено тенденційну статтю  під назвою «Пекло на Україні…» Подана в ній інформація про нібито геноцид  русинів в Україні є складовою плану задля винесення «русинського питання», як нібито «проблемного», на розгляд Європарламенту з подальшою необхідністю «невідкладного реагування на ситуацію в регіоні».

Російська сторона хоче залучити до участі у виїзному засіданні тих представників місцевого русинства, які б засвідчили інформацію про начебто існуючі репресії проти русинів Закарпаття.

– Члени «виїзного засідання» запланували зустрітися і з керівництвом області, – зазначає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Однак така зустріч у принципі неможлива. Органи державної влади не мають і не можуть мати жодного відношення до цієї проросійської провокації за участі депутатів Європарламенту.

Геннадій Москаль наголосив, що необхідну інформацію про «виїзне засідання» доведено до Служби безпеки України, яка у випадку порушень українського законодавства вживатиме усіх необхідних заходів реагування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company