ПОМОЖІМО БУСЛИКАМ!

Лелеки повернулися з вирію. А вийшло, собі на лихо. Цього року рідні українські гніздів’я зустріли їх снігами і колючими морозами. Цю світлину зроблено у полі неподалік міста Калуш на Івано-Франківщині.

Птахи люто мерзнуть і без допомоги людей можуть загинути.

Тому вчитаймося в поради орнітологів екологічного клубу «Край» і допоможімо хто чим може:

  1. Організуйтеся у невелику групу та обстежте довколишні поля, чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.
  2. Якщо знайдете кілька чи більшу групу птахів, повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, змобілізуйте групи порятунку.
  3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен їхній політ, навіть намагання злетіти – це вкрай небезпечна для їхнього життя втрата енергії, бо вони виснажені.
  4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів розчистіть од снігу невелику ділянку. Вистеліть її сіном, соломою, хмизом, дрібними гілками, кукурудзинням. Туди ж принесіть птахам їжу.
  5. Ідеальний корм для лелек – жива прісноводна чи відігріта морожена (несолона) риба, а також миші, жаби, інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть харчуватися всім, що їдять домашні свійські птахи: зерном, хлібом, вареною картоплею та ін.
  6. Оберігайте, місця їхнього розташування від собак.
  7. Якщо птахи геть ослаблені (не реагують на рухи людей), їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.
  8. Не забувайте про воду для птахів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company