«Сад спокуси» – за спокусливу ціну

Картину українського художника Івана Марчука «Сад спокуси» продали на благодійному аукціоні «Art can help» за рекордні 120 тисяч доларів США.

Дотепер полотна живих сучасних українських митців ще ніколи не продавалися на аукціонах в Україні за такі суми. Цей натюрморт та ще 26 предметів мистецтва організатори виставили на продаж, щоб підтримати ЗСУ. 50% з виручених коштів надійде у Фонд допомоги ветеранам та військовим «Повернись живим», йдеться на сторінці фонду у фейсбуці..

“Цей натюрморт та ще 26 предметів мистецтва, нагадаємо, виставили на продаж, щоб підтримати ЗСУ”, – написано в соціальній мережі. Зазначається, що 50% з виручених коштів передадуть Фонду. Автор картини Іван Марчук прокоментував на сторінці в фейсбуці продаж своєї картини: “Мистецтво мусить здолати дикість!”. Крім того, художник відмітив: “Маю переконання, що власник отримає насолоду від твору, а також задоволення від причетності до благородної місії підтримати нашу армію й країну у годину великого лиха, коли вирішується питання бути чи не бути українській культурі й українцям”.

Примітка:
– Іван Марчук – один із найвідоміших художників України, лауреат Шевченківської премії. У 2007 році його було включено до рейтингу “100 геніїв сучасності”, опублікованого британською газетою The Daily Telegraph.
– Марчук написав близько 5 тис. картин, провів понад 150 персональних та близько 50 колективних виставок.
– 12 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука”.