Сергій-бучанець, якому всміхнулася доля

Війна внесла свої корективи в життя не тільки людей, але й тварин. Сотні домашніх улюбленців залишилися без господарів та даху над головою. Українські військові докладають максимальних зусиль, щоб врятувати якомога більше життів. Історія кота Сергія, якому пощастило вижити в понівеченій рашистами Бучі. Не дарма кажуть, що в котів 9 життів.

Єгор Фірсов знайшов тваринку на території житлового комплексу вже у визволеній Бучі. Спершу захисник залишив його там, але наступного дня повернувся, щоб подарувати коту нове життя. Втім згодом знайшлися-таки господарі Сергія: вони загубили свого улюбленця, коли ховалися від обстрілів. «Перші секунди віддавати малого вже не хотів, – зізнається Єгор. –  Звик до нього. Та й відверто, для мене зараз це єдиний антистрес: обіймаю його вночі і забуваю про те, що бачив вдень. Але нічого не зміг удіяти, коли у хлопця, що прийшов забрати кота, почав сльози» .

Через певні обставини старі господарі не могли залишити кота в себе, тому на деякий час передали Сергія в інші руки.

Тимчасові господарі розповіли, як відчував себе кіт після місяця в окупації.

– Спершу був дуже тихий і не спав. Заснути зміг тільки на руках. Можливо, йому потрібно було відчувати когось поруч, відчувати себе в безпеці. У нього на лапках ще залишилися сліди від порізів битим склом.

Щось робили для того, щоб він забув про страшні дні у Бучі?

– Створили йому зручні умови, оточили турботою та любов’ю. Постійно гралися та були поруч. Обіймали, щоб кіт відчував себе в безпеці. Він завжди ходив за нами, боявся залишитися один. Згадуючи його в перші дні та зараз, можна подумати, що це два різні коти. Спершу був принишклим, усього боявся. А потім став грайливим, навіть набрав вагу.

– Могли б зі свого досвіду щось порадити людям, які хочуть взяти тваринку, що пережила війну.

– Єдина порада:  будьте готові оточити нового улюбленця турботою та увагою. Вони налякані, перебувають у постійному стресі від пережитого. Тому в такі моменти їм важливо відчувати себе в безпеці. Якщо помічаєте, що тваринка потребує вашої уваги , обов’язково знайдіть для неї час.