Дурилюди з новорічної карпатської казки

Плацкартний вагон прямує через ніч у зимові Карпати. Саме там на нас чекає Новорічна казка… Проте казка блякне вже в потязі…  Ми отримали sms від наших орендодавців:  «У нас епідемія жовтухи, вся сім’я злягла. Жінка хвора, діти хворі, щось з водою не те. Але не хвилюйтеся, я вас завтра зустріну машиною, маємо в Яремчому ще один будиночок, заселимо»…

Телефонуємо нашим незнайомим господарям, але слухавку ніхто не бере. Хтось узявся набиратися інтернет-знань про страшний гепатит, хтось шукав інші варіанти поселення, дехто вигадував найстрашніші «тортури» для горе-орендодавця… Всі були знервовані та засмучені. Зрештою лишаємо клопоти  на ранок: він-бо мудріший за вечір.

Світанок у Яремчому напрочуд гарний. Новорічна ялина міниться вогниками, усміхнені службовці вокзалу повертають віру в людей та різдвяні дива.

Хазяїн помешкання мав би приїхати за нами об 11-ій. Найближчі чотири години вештаємось поміж такими ж як ми туристами, заходимо до сувенірних крамниць. У місті та й у горах, що видніються, снігу катма. Але не в тому сум. За сніданком, який виявився для нас дуже дорогим. Пишемо sms хазяїну, той відповідає, що затримується на годину-дві: мовляв, шукає варіанти…

Ще три години висиджуємо на двірці, розмовляємо з місцевими. І поволі розуміємо, що з помешканням потрапили в халепу. Пошуки інших варіантів закінчуються крахом з однієї простої причини: навіть з урахуванням завдатку, якого у нас уже нема, наш бюджет вдвічі менший, ніж тут просять за житло у ці святкові дні.

Тому, аби не трапилось, як з нами, завжди вимагайте в орендодавця фотокопії документів. Передоплату краще вносити з карти на карту, а не готівкою через термінал. Упевніться що ПІБ отримувача переказу та власника паспорта збігаються. Це полегшить пошук у випадку шахрайства. Не панікуйте. В Україні, виявляється, вже функціонує кіберполіція – займається інтернет-шахраями. Якщо у банку вам відмовлять повернути кошти, пишіть заяву до поліції. Потурбуйтесь про докази угоди з потенційним шахраєм: електронне листування, банківські чеки тощо.

…Тим часом, геть убиті цією історією, беремо в найближчій кав’ярні чергову каву і між банальними фразами питаємо у бармена чи маємо шанси повернути свої гроші. «Забудьте про них»,  –  «втішає» бармен. Розповідає, що ми не перші і не останні, хто купився на шахраїв. Дуже часто на сайті OLX з’являються оголошення про оренду будиночків у Карпатах, яких насправді немає.

Від того ж таки бармена дізналися про компанію білорусів. Ті  приїхали у Карпати, домовившись з орендодавцем житла і внісши йому солідну передоплату. Знайшли вулицю, але не будинок з відповідним номером… Лишилися без житла, без грошей, і, напевно, тепер ніколи сюди не приїдуть, ще й десятому загадають.

Тому не соромтеся бути наполегливими. Просіть у авторів оголошень точну адресу будинку та координати. Перевірте на карті чи є такий будинок. Надавайте перевагу ресурсам, на яких можливо прочитати відгуки інших орендарів. Завжди просіть додаткові фото. Якщо Вам відмовлять – це перший сигнал про можливий обман.

… А в нас минає ще одна година непевності й відчаю. Казка розвіялася без сліду: на чесність орендодавця, з яким домовлялися, вже ніхто не сподівався. Нарешті, стараннями кращих «дипломатів» з нашої когорти, познайомилися з добросердною жінкою,  і вона, довідавшись про нашу біду, погодилася вселити «бідних, обкрадених, голодних київських студентів» за ті гроші, що в нас лишилися.

Виснажені і радісні, ввалюємось до її будиночка і всідаємось довкола теплого комина. Розповідаємо навперебій нашій рятівниці деталі поневірянь. А вона й не дивується. Каже, що до її сусідки часом приходять люди, які буцімто бронювали у неї житло, вносили передоплату. А та їх уперше бачить, вперше про це чує і взагалі в будинку велика сім’я – самим тісно. Отак хтось сфотографував  її будинок, розташував в інтернеті оголошення і «провернув» на довірливих туристах аферу.

Тому детально про все розпитуйте. Знайдіть на фото щось, що погано видно чи не можна розгледіти. Не бійтеся провокувати.  Маєте впевнитись, що орендодавець добре знає приміщення, яке пропонує винайняти. Просіть надіслати селфі з приміщення в оголошенні. Не забувайте: ви платите за послуги.

…Ближче до ночі, попоївши та обігрівшись, парубок з найгучнішим голосом з нашої компанії знову телефонує нашим «орендодавцям».  І  ніби між іншим, розповідає їм, що трапляється з шахраями і брехунами…

Через годину отримали sms із повідомленням, що наші гроші повернуть  наступного ранку… Без надії сподіваючись, насолоджуємось теплом та спокоєм. Щедра господиня пропонує розраяти нашу тугу оковитою, але ми ввічливо відмовляємось…

І – о, щастя! – зранку отримуємо переказ.  Наступні щасливі дні  лишили позаду неприємну пригоду і Новий 2018-ий рік ми зустріли весело, незвично, в теплі і затишку.

Тому вірте в людей, і неодмінно вирушайте в Карпати! Там неймовірно гарно зі снігом чи без. Але будьте обачливими – і доля вбереже вас од лихого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company