ЩОДО ІНЦИДЕНТУ З ВИБУХОВИМ ПРИСТРОЄМ

Роз’яснення Київського університету імені Бориса Грінченка

У зв’язку з поширенням  інформації про інцидент із саморобним вибуховим пристроєм, що стався 9 березня 2016 р. у приміщенні Інституту мистецтв та Педагогічного інституту університету, Київський університет імені Бориса Грінченка роз’яснює, що питання безпеки студентів та співробітників є одним з пріоритетів. Так само університет завжди відкритий для засобів масової інформації та громадського моніторингу.

Щодо фактичного боку події, що нині розслідується правоохоронними органами, то справді 9 березня на міжповерхових сходах у приміщенні (вул. Давидова, 18)  допоки не встановленою особою було підпалено примітивний малопотужний саморобний вибуховий пристрій. Люди та будівля при цьому жодних ушкоджень не зазнали.

Стосовно журналістів телеканалу ICTV зазначаємо таке. На жаль, члени знімальної групи не надали представнику університету журналістських посвідчень, що унеможливлювало їх допуск до приміщення, в якому тривали оперативно-розшукові дії.  Вважаємо, що  сюжет програми «Надзвичайні новини» є тенденційним й таким, що нагнітає у суспільстві, враженому війною, панічні настрої. Свідченням цьому є потрактування ведучим програми примітивного пристрою, виготовленого із  сірникового компоненту, як «бомби», що спровокувало значний резонанс.

Київський університет імені Бориса Грінченка, розраховуючи на оперативне розслідування правоохоронними органами інциденту, вживає додаткових заходів щодо посилення безпекового режиму, зокрема, ідентифікації осіб, які мають намір відвідувати приміщення університету.