«Шок да Вінчі». Культурний

Дев’яносто вихованців єдиного в Україні академічного закладу середньої освіти в галузі образотворчого мистецтва – столичної Державної художньої школи імені Тараса Шевченка – одночасно інтерпретували у малюнках три відомих полотна Леонарда да Вінчі. Жереб розділив юних живописців на три групи, які змагалися за найкраще і найоригінальніше відтворення  «Джоконди», «Дами з горностаєм» та «Вітрувіанської людини».

І їхні творіння здивували! Передовсім – різноманіттям: від Джоконди в українському віночку, від козака-«вітрувіанця» до геть модернових, сюрреалістичних зображень. Леонардо да Вінчі точно пережив би культурний шок, побачивши таке втілення своїх картин! Очевидно, організатори експозиції цих робіт у виставковому центрі «Парковий» шукали їй відповідну назву. І зупинилися на компромісній – «Да Вінчі: інший ракурс».

Хоча звичайною виставкою побачене і почуте назвати важко. Інтерактивні технології допомагали «оживити» винаходи і щоденники генія італійського Відродження. А ще лунала поезія і жива музика, відвідувачам презентували книжку Микити Кравцова «Історія анімації: як народжується мистецтво».

Та найбільше захоплення викликали креслення технічних винаходів да Вінчі. Його ідеї такі сміливі, що більшість їх у той час так і лишилася геніальними задумами. Щоб утілитися через багато століть. Ось славетний Леонардовий ескіз повітряного гвинта. Варто піднести гаджет, завантажити відповідну програму й аніматор відправить механічне крило у віртуальний політ. От би такого помічника та століття тому, тодішньому студентові Київської політехніки Ігорю Сікорському, творцеві літаків і гелікоптерів.

Але чому в епіцентрі цього мистецького проєкту постав Леонардо да Вінчі? Бо торік минули п’ятсоті роковини від дня смерті геніального художника і винахідника. За цей довгий шлях мистецтво пройшло крізь епохи змін, але й далі зберігає вічний чар легендарного Відродження.

Нинішня виставка допомагає глянути свіжим оком і на сучасне мистецтво, і на класичні полотна.

–  Наші експонати ожили, запрацювали, задихали геніальністю Леонарда да Вінчі, бо він наче повернувся до нас із сивої давнини, –  пояснює один із організаторів виставки Микита Кравцов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company