Скільки коштуватиме першокурсник?

У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє у перерахунку на одного студента-бюджетника в кожному конкретному закладі вищої освіти.

Як стверджує заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, цього року індикативна вартість навчання стосуватиметься лише 38-ми найпопулярніших спеціальностей. З -поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо. Новація не вплине на тих, хто уже навчається. Та й майбутніх першокурсників зачепить не всіх, а, за словами Єгора Стадного,  «максимум 16% цьогорічного набору».

У Міносвіти зазначають: мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за три середні зарплати в області. Втім сам показник у 2020 році коливається між 6-ма та 39-ма тисячами гривень.

Тимчасом у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень.

Найвища індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти вишах.

Нагадаємо, рішення про введення індикативної собівартості навчання Кабінет міністрів ухвалив 3 березня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company